Stephen King «Yeşil Yol»

«Yeşil Yol» Stephen KingYazar(lar) Stephen King
Kategori(ler) Roman
ISBN 9752100295
Yıl 2023
Sayfa 428

OKU KITAP INDIR

Yeşil Yol kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Stephen King, mistik, şok edici çalışmalarıyla tanınır. En iyi romanlarından biri, ilk olarak 20. yüzyılın sonunda bölümler halinde yayınlanan ve ancak daha sonraki okuyucular eserin tamamını görebilen «Yeşil Yol» dir. Roman filme alındı ​​ve hala insanların kalbinde güçlü bir izlenim bırakıyor.

Kitap, intihar bombacılarının hapsedildiği bir hapishaneyi anlatıyor. İkincisi, ölüm cezasından önce bile yeşil muşamba ile kaplı, esere böyle bir isim verdi. Roman, birçok kaderi, insanların hikayelerini anlatıyor, bazen acıma bazen de tiksinti uyandırıyor.

Hikaye, yıllar sonra eski hapishane gardiyanı Paul tarafından anlatılıyor. Hikayesinin ana karakteri John Coffey’dir. İki kıza tecavüz edip öldürmekle suçlanıyor. Bu hapishanedeki herkes gibi o da son yeşil milini yürümek zorunda kalacak. Paul, John’u izler ve onun nazik olduğunu ve böyle bir suç işleyemeyeceğini anlar. Onu çeken bir şey var.

Hapishanede birkaç gardiyan var, hepsi nazik, biri hariç – Percy. Mahkumlardan nefret eder ve onlarla sürekli alay eder. Bir yandan gaddarlıkları nedeniyle bunu hak ediyorlar ama öte yandan Percy bu durumda neden onlardan daha iyi? Paul, John’un özel bir yeteneği olduğuna dikkat çekiyor: O, diğer insanların hastalıklarını ve acılarını dindirebilir. Müdürün karısı ciddi bir şekilde hastalanınca John ona yardım eder. Paul, Tanrı’nın katile bir hediye bahşedemeyeceğinden emin olduğundan, John’u masum olarak görüyor. Ancak Coffey yeşil yolu kendisinin yürümek istediğini kabul ediyor.

Stephen King’in romanı diğer romanlarından farklıdır, kelimenin tam anlamıyla canavarlar ve tasavvufun neden olduğu dehşet yoktur. Buradaki canavarlar, insanlar şeklinde, dehşet – insanların acımasızlığı ve zulmü şeklinde ortaya çıkıyor. Burada insanlık ve zulüm, adalet, sempati soruları gündeme geliyor. Kitap şüphesiz uzun süre akılda kalacak ve bir duygu fırtınasına neden olacak.


Stephen King «Yeşil Yol» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Stephen King «Yeşil Yol» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Stephen King «Yeşil Yol» online kitap pdf türkçe oku

Rate article