Stephen King «Çağrı»

«Çağrı» Stephen KingYazar(lar) Stephen King
Kategori(ler) Polisiye
ISBN 9789754059649
Yıl 2023
Sayfa 384

OKU KITAP INDIR

Çağrı kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Yazarın «Çağrı» adlı esere koyduğu fikir, siyasi bir katile bahane bulma düşüncesinden çıkmıştır. Yazar, John F. Kennedy ile yaşanan trajediden sonra halkın “silahlı adama” yönelik tutumunu değiştirme arzusuna sahipti. Bunu yapmak için King, çalışmasına ana karakteri – halktan sıradan bir adamı – sokar ve böylece, düşmanının her zaman korkutucu ve iğrenç bir tip olduğu gelenekleri ihlal eder.

İki yaralanan ve dört yıl komada kalan kahramana bir hediye ve aynı zamanda bir lanet – geleceği görme yeteneği verildi. Yazar, okuyucuya doğaüstü davranışların ardında neyin saklı olabileceğini gösterir. Süper gücün katilin yakalanmasına yardım ettiği, okuma fobisi olan bir çocukla çalışmak için hangi yöntemlerin kullanılabileceğini önerdiği, felaketten kurtardığı, ancak aynı zamanda toplumu kahramanın aleyhine çevirdiği durumlar özetlenir. Çevredeki insanlar John’dan korktular, ona inanmadılar, alay ettiler, kıskandılar ve bazıları kahramanın sağlayamadığı yerde yardım istedi.

Her zaman olduğu gibi, Stephen King korkuyu ustaca şişiriyor, şiddet içeren sahnelerin canlı resimlerini canlandırıyor, ancak çalışma başka bir şeye dayanıyor. Yazar, okuyucuya tarihte bir bireye hangi rolün verildiğini düşündürür ve bir kişi dışarıdan yardım almadan rotasını bozabilir mi?

Son derece tehlikeli ve yetersiz bir kişinin, her ne pahasına olursa olsun iktidar peşinde koşanlardan birinin başkanlığa gelebileceği anlaşılırsa. Böyle bir kötü adamın elindeki hükümet bir nükleer savaşı kışkırtabilir ve kahramanın zaten onun akıbetini görme fırsatı var. Yazar, kahramanın tüm ülkenin sorumluluğunu üstlenip iktidardaki en yüksek pozisyon için tehlikeli bir yarışmacıyı ortadan kaldırıp kaldıramayacağını merak ediyor.


Stephen King «Çağrı» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Stephen King «Çağrı» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Stephen King «Çağrı» online kitap pdf türkçe oku