Stephen King «Cep»

«Cep» Stephen KingYazar(lar) Stephen King
Kategori(ler) Korku
ISBN 9789752107335
Yıl 2023
Sayfa 400

OKU KITAP INDIR

Cep kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Stephen King’in «Cep» çalışması, modern dünyayla ilgili bir sorunu gündeme getiriyor. Abartılı olmasına, fantezi ve korku unsurlarının eklenmesine rağmen, bu sadece farkındalığını daha da etkiler. Yazar, gözleminden bu konuda bir kitap yazmak için ilham aldı: Günlük yaşamda kaç kişinin sürekli telefonda konuştuğunu izledi. Teknolojiye bağımlılığın ateşli bir rakibi olarak, okuyuculara bu sorunun tam kapsamını göstermeye karar verdi.

Sanatçı Clayton Riddell aynı anda kaç kişinin çıldırdığını görüyor. Saldırgan hale gelirler, yollarına çıkan her şeyi yok ederler. Sanatçı, bunun sadece telefonla konuşanların başına geldiğine dikkat çekiyor. Telefon dürtüsünün bir virüs gibi insan beynine zarar vererek insanları zombileştirdiği sonucuna varır. Ancak dünyadaki herkes zaten herhangi bir olay olduğunda birilerini arayıp haber vermeye alışkın olduğundan, zombileşen psikopatların sayısı inanılmaz bir hızla artıyor. Clay, yoldan geçen birinin bu maruziyetten kaçınmasına yardım eder ve otele giderler. Orada Alice kızıyla tanışırlar. Bundan sonra ne yapacaklarını birlikte düşünürler. Clayton, elbette cep telefonları da olan karısı ve oğlu için endişeleniyor.

Arayamayacağınız için onlara ne olduğunu öğrenmek için yola çıkmaya karar verirler. Yolda, bu dürtüden etkilenmeyen iki kişiyle daha tanışırlar. Uydular, tüm mobilo-psikopatların tek bir grup zihnine sahip göründüğünü, gündüzleri saldırgan olduklarını ve geceleri bir sersemlik içinde göründüklerini fark eder. Ancak zihinlerinin alışılmadık yetenekleri vardır. Örneğin zihin okuyabilir ve biraz hipnotize edebilirler. Ve bu, onlarla başa çıkmayı çok daha zorlaştırıyor.

Kitap çok ilginç bir şekilde yazılmış. Heyecan verici keskin olay örgüsüne ek olarak, insanların deliliğine ilişkin bazı doğruluklarla da dikkat çekiyor. Artık insanlar cihazlarına, internet dünyasına o kadar takıntılı ki birçoğu zombi olarak kabul edilebilir. Ve gerçek hayattan bu ürkütücü ayrılık, zamanımızın büyük bir sorunu.


Stephen King «Cep» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Stephen King «Cep» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Stephen King «Cep» online kitap pdf türkçe oku