Stephen King «O»

«O (o)» Stephen KingYazar(lar) Stephen King
Kategori(ler) Korku
ISBN 9789752119277
Yıl 1986
Sayfa 565

OKU KITAP INDIR

O kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Stephen King’in «O»’i bir korku romanıdır. Bu, yazdığı en uzun eserlerden biridir.

Bu, aynı şehirde yaşayan yedi arkadaşın hikayesidir. Hikaye, karakterlerin henüz çocuk oldukları geçmişlerini bugünleriyle iç içe geçiriyor.

Her şey, Derry şehrinde çocukları vahşice öldüren bir manyağın ortaya çıkmasıyla başladı. Çeşitli kılıklara girebilen bir canavar olduğu ortaya çıktı. Çocukların her biri onunla yüzleşir. Bir araya toplanarak, Ono demeye başladıkları canavarı öldürmeye karar verirler. Yetişkinler, canavarların var olduğuna inanmadıkları için onlara yardım edemezler. Onu bile göremezler. Ve sonra adamlar tek bir takımda birleşirler, savaşta canavarı yaralamayı başarırlar ve O kış uykusuna yatar. Çocuklar, bir daha böyle bir şey olursa, tekrar birlikte savaşacaklarına dair birbirlerine söz verirler. Zaman geçer, çocuklar çoktan büyümüş, yavaş yavaş memleketlerinden dağılmış, canavarın hikayesi unutulmuştur.

Ancak yıllar sonra, zaten yetişkin erkekler için bir şok haline gelen tekrar geri döner. Derry’de kalan arkadaşlardan biri bunu bildiriyor. Tekrar bir araya gelmeleri gerekiyor. İçlerinden birinin hayatı pahasına zindandaki canavarı öldürmeyi başarırlar. Dışarıda bu ana deprem ve fırtına eşlik eder, şehir kısmen yıkılır.

Bir süre sonra Michael, yakın zamanda görmesine rağmen arkadaşlarının isimlerini hatırlamadığını fark eder. Ayrıca, kişileri telefon defterinden kayboldu. Ve Michael görevini yerine getirdiğini anlıyor ve sonsuza dek ortadan kayboldu.

Pek çok insanın korkuyu sadece heyecan için okumasına rağmen, Stephen King’in kitabında çocukluk anılarının ve travmalarının bir kişi üzerindeki etkisi, birlikte gruplaşma ve karşılıklı yardım gibi önemli temaların varlığı da izlenebilir. Bu roman sadece korku duygusunun tadını çıkarmanıza değil, aynı zamanda yansıtmanıza da izin verecektir.


Stephen King «O» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Stephen King «O» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Stephen King «O» online kitap pdf türkçe oku

Rate article