Stephen King «11.22.63»

«11.22.63» Stephen KingYazar(lar) Stephen King
Kategori(ler) Fantastik
ISBN 9781444727333
Yıl 2023
Sayfa 752

11.22.63 kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Stephen King’in «11.22.63» kitabı kesinlikle kütüphanede olmalı. Hem yazarın eserinin hayranları hem de ciddi edebiyat eleştirmenleri tarafından beğeniliyor. Bu, zamanda yolculuk yapabilen ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F. Kennedy’nin öldürülmesini önlemek isteyen bir adam hakkında bir kitap.

Okuma yazma bilmeyen yetişkinler için bir okulda İngilizce öğretmeni olan Jacob, “Hayatımı Değiştiren Gün” üzerine bir makale yazıyor. Öğrencilerinden biri olan Harry, babasının tüm ailesini nasıl öldürdüğünü ve onu sakat bıraktığını anlattığı bir hikaye getirdi. Öğretmen onun için üzülür ve onu arkadaşı Al’ın kafesine davet eder.

Ertesi gün Al, Jacob’ı ziyarete davet eder ve arka odasında geçmişe açılan bir kapısı olduğunu ortaya çıkarır. Arkadaş kötü görünüyor, geçmişte olayları değiştirmeye ve Kennedy suikastını engellemeye çalıştığını anlatıyor. Ancak akciğer kanseridir ve portal, cinayet 1963’te işlenirken 1958’e dönebilir. Yeterli zamanı yok, bu yüzden bunu Jake’e yapmayı teklif ediyor.

Jake, başta Harry’nin yaşadığı trajediyi düzeltmeye karar verir ama şimdiki zamana döndüğünde her şeyin değiştiğini ve bambaşka bir hale geldiğini görür. Sonra tekrar geçmişe döner. Orada 5 yıl yaşamak zorunda. Ayrıca öğretmen olarak çalışıyor, kendine sevgili bir kadın buluyor. 5 yıl sonra Kennedy’nin hayatını zar zor kurtarmayı başarır ama sevgilisi ölür.

Jake şimdiki zamana döndüğünde, orada ona geçmişteki değişikliklerin bugünü çok fazla değiştirebileceğini, portalın yakında kapanacağını söyleyen bir adam görür. Jake, önünde yaşamanın imkansız olduğu bambaşka bir dünya görmektedir. Ve her şey Kennedy ile ilgili. Sonra Jake yine her şeyi düzeltmeye karar verir…

Geçmiş ve bugünün ilginç bir iç içe geçmesi, eylemlerin yol açtığı sonuçlar çok ilginç ve heyecan verici bir şekilde anlatılıyor. Kitap haklı olarak Stephen King’in en iyi eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. Her eylemin sonuçları olduğunu öne sürer.


Stephen King «11.22.63» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Stephen King «11.22.63» ücretsiz türkçe PDF E-kitap indir (oku)

PDF