Doğan Cüceloğlu «Korku Kültürü»

Doğan Cüceloğlu «Korku Kültürü»Yazar(lar) Doğan Cüceloğlu
Kategori(ler) Kişisel Gelişim, Psikoloji
Yıl 2023
Sayfa 328

OKU KITAP INDIR

Korku Kültürü kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Doğan Cüceloğlu’nun “Korku Kültürü” adlı kitabı, toplumumuzda hüküm süren korku kültürünün bireyler ve toplum üzerindeki etkilerini derinlemesine ele alıyor. Eser, Cüceloğlu’nun oğlu Timur ve öğretmen Arif ile birlikte çıktığı Türkiye yolculuğunu temel alarak, toplumda yaygın olan ‘mış gibi’ yaşam biçiminin kökenlerini ve sürdürülme sebeplerini inceliyor.

“Korku Kültürü”, gerçeğe koşulsuz saygı gösterilmeyen, canın önemsenmediği ve bilimsel düşüncenin gelişimine izin verilmeyen bir toplum yapısında korkunun nasıl bir yaşam tarzına dönüştüğünü detaylı bir şekilde açıklar. Cüceloğlu, korku kültürünün kişisel ve toplumsal yaşam üzerindeki etkilerini gerçek hikayeler ve gözlemlerle destekleyerek anlatmaktadır.

Kitap, korku kültüründen nasıl sıyrılacağımıza dair rehberlik ederken, daha aydınlık ve özgür bir toplum yaratılması için atılması gereken adımları da tartışıyor. Cüceloğlu, okuyucuları bu dönüşüm yolculuğuna katılmaya teşvik eder ve korkunun zincirlerinden kurtulmanın gerçek özgürlüğe ulaşmanın mümkün olduğunu vurgular.

“Korku Kültürü”, toplumsal bir eleştiri sunmanın ötesinde, bireylerin kendilerini ve çevrelerini daha iyi anlamalarını sağlayacak psikolojik ve sosyolojik içgörüler sunar. Doğan Cüceloğlu’nun bu çarpıcı eseri, korku ile yönetilen bir toplumda bireylerin nasıl bir varlık mücadelesi içinde olduğunu ortaya koyarken, okuyuculara kendi içsel korkularıyla yüzleşme ve bunları aşma konusunda ilham verir.


Doğan Cüceloğlu «Korku Kültürü» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Doğan Cüceloğlu «Korku Kültürü» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Doğan Cüceloğlu «Korku Kültürü» online kitap pdf türkçe oku