«Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası» Prof. Dr. İlber Ortaylı

«Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası» Prof. Dr. İlber Ortaylı Yazar(lar) Prof. Dr. İlber Ortaylı
Kategori(ler) Tarih
Yıl 2023
Sayfa 416

«Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası» Prof. Dr. İlber Ortaylı için özet (Açıklama)

Cumhuriyet tarihimizin kurucusu ve ebedî başkomutanı olarak kabul edilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. doğum yılı anısına, değerli tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan “Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası” adlı kitap, Atatürk’ün hayatının tüm yönlerini mercek altına alıyor.

Selanik’te doğup büyüyen Atatürk’ün ailesi, askerlik yaşamı, özel hayatı ve Millî Mücadele’ye verdiği katkılar, kitapta ayrıntılı bir şekilde ele alınıyor. İnönü Muharebeleri’nden Büyük Taarruz’a, Lozan ve Montreux görüşmelerinden çok partili hayata geçiş sürecine, devrimlerden Atatürk’ün kitap sevgisine ve çocuklarla olan ilişkisine kadar her konu titizlikle incelenmiştir.

Bu eser, Atatürk’ün etrafında yer alan önemli kişiliklerle ilişkilerini de ele alarak, İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Kâzım Karabekir, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy, Halide Edip Adıvar, Ayşe Afet İnan, Celal Bayar ve Börekçizâde Rifat Hoca gibi isimleri gözler önüne seriyor. Ayrıca, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi ve Cumhuriyet’in ilk yıllarını Atatürk merkezli olarak anlatan kitap, görsel zenginlikle de okuyucuyu etkilemeyi başarıyor.

“Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası”, Atatürk’ün hayatını daha yakından tanımak, dönemin siyaset, sanat, edebiyat, askerlik ve musiki alanlarında önemli kişiliklerle olan ilişkilerine ışık tutmak isteyen okuyucular için mükemmel bir seçimdir. Bu kitabı okuyarak, Atatürk’ün yaşamındaki önemli anları ve dönüm noktalarını keşfedin, büyük liderin düşüncelerini ve hayata dair fikirlerini öğrenin.


Kütüphanemizde «Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası» kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir veya Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

«Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası» Prof. Dr. İlber Ortaylı PDF E kitap indir

Rate article