«Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

«Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» Fyodor Mihailoviç DostoyevskiYazar(lar) Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
Kategori(ler) Dünya Klasikleri, Edebiyat, Anı-Mektup-Günlük
ISBN 9789750809255
Yıl 2005
Sayfa 1210

«Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» Fyodor Mihailoviç Dostoyevski için özet (Açıklama)

Dostoyevski “Bir Yazarın Günlüğü”ne 1873’te Grajdanin dergisinde başladı. Üç yıl ara verdikten sonra, 1876’da, Bir Yazarın Günlüğü adı altında kendi dergisini çıkardı. Aylık yazılarla iki yıl düzenli olarak sürdürdüğü bu yayına sağlığının bozulması üzerine ara verdi.

1880’de sadece bir sayı çıkardı. 1881’de, Günlüğü yine her ayı kapsayacak biçimde yayınlamaya karar veridi; ancak, ocak sayısını çıkardıktan sonra hastalandı, şubat başında da öldü.

Bir romancı olarak tanıdığımız Dostoyevski’yi bu kitap sayesinde toplumsal-siyasal bir kişilik olarak tanıma olanağı buluyoruz.
(Ön İç Kapak’tan)


Kütüphanemizde «Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir veya Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

«Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» Fyodor Mihailoviç Dostoyevski PDF E kitap indir

PDF

Rate article