Fyodor Dostoyevski «Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu»

«Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu  pdf indir» Fyodor Mihailoviç DostoyevskiYazar(lar) Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
Kategori(ler) Dünya Klasikleri, Edebiyat, Anı-Mektup-Günlük
ISBN 9789750809255
Yıl 2005
Sayfa 1210
OKU KITAP INDIR

Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Fyodor Dostoyevski’nin “Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu” adlı eseri, yazarın toplumsal ve siyasal görüşlerini yansıtan önemli bir kaynaktır. Dostoyevski, 1873 yılında Grajdanin dergisinde başlayan günlük yazılarına üç yıl ara verdikten sonra, 1876 yılında kendi dergisini çıkarmış ve “Bir Yazarın Günlüğü” adı altında aylık yazılar yazmıştır. Ancak sağlık sorunları nedeniyle bu yayına ara vermiştir.

1880’de sadece bir sayı çıkardığı “Bir Yazarın Günlüğü”nü, 1881’de her ay düzenli olarak yayınlama kararı almıştır. Ancak, hastalığı nedeniyle sadece ocak sayısını çıkarabilmiş ve şubat başında hayatını kaybetmiştir. Bu eser, Dostoyevski’nin bir romancı olarak tanınmasının yanı sıra, toplumsal ve siyasal bir kişilik olarak da tanınmasını sağlamıştır.

“Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu”, Dostoyevski’nin toplumsal ve siyasal düşüncelerini derinlemesine inceleyen, okuyucuya yazarın iç dünyasına ve düşüncelerine derinlemesine bir bakış sunan önemli bir eserdir. Bu kitap, Dostoyevski’nin düşünce dünyasını anlamak ve onun gözünden dünyayı görmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır.


Fyodor Dostoyevski «Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Fyodor Dostoyevski «Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Fyodor Dostoyevski «Bir Yazarın Günlüğü İki Cilt Kutulu» online kitap pdf türkçe oku