Fyodor Dostoyevski «Karamazov Kardeşleri»

Fyodor Dostoyevski «Karamazov Kardeşleri» pdf indirYazar(lar) Fyodor Dostoyevski
Kategori(ler) Edebiyat, Roman
Yıl 2005
Sayfa 771

OKU KITAP INDIR

Karamazov Kardeşleri kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Baba yoksul; silik bir kişiliğe sahipken karısından gelen parayla birden zenginleşiveren bir Rus. Hilekar, zeki, dalkavuk, tefeci, nihilist, hedonist, çıkarları için her şeyi yapabilecek bir adam. Zenginleştikçe arsızlaşan, oğlunun elinden sevgilisini almaya kalkışacak kadar şehvet düşkünü bir karakter…
Büyük Oğul: Mükemmel bir eğitim almış, çok zeki, her türlü değer yargısından sıyrılmış ateist bir kişilik.
Ortanca Oğul: İnançlı, doğunun güzelliklerini üzerinde barındıran, gittiği her ortamda saygı gören, savcının deyimiyle “Hayırlı bir evlat!…”
Küçük Oğul: Ne büyük ağabey gibi materyalist ne de küçük kardeşi gibi halkçı. O bütünüyle Rusya’yı temsil ediyor.
Ve… Bir aileyiallak bullak eden bir kadın, baba- oğul kavgasının, felaketlerin en büyük sebebi, belki de en başta gelen öğesi…
Ve… Üç kağıtçı, bukalemun, sapkın, gayri meşru bir uşak. Efendisine ihanet edebilecek, para için her şeyi yapabilecek bir Makyavelist ve dalkavuk.
İşte Karamozov ailesi…
Doğu ve Batı’yı karşılaştıran “Karamozov Kardeşler”, dünya edebiyatında çığır açan bir eser…


Fyodor Dostoyevski «Karamazov Kardeşleri» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Fyodor Dostoyevski «Karamazov Kardeşleri» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Fyodor Dostoyevski «Karamazov Kardeşleri» online kitap pdf türkçe oku