Yaşar Kemal «Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca»

Yaşar Kemal «Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca» pdf indirYazar(lar) Yaşar Kemal
Kategori(ler) Roman
Yıl 2022
Sayfa 208

OKU KITAP INDIR

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Filler Sultanı’nda bir halk masalından yola çıkılarak güç ve haklılık arasındaki ilişki ele alınır. Filler Sultanı gücüne güvenerek karıncalara savaş açar. Haklı ya da hakız olmak onun için önmeli değildir. Gücünü kendinden milyonlarca kez küçük karıncalar üzerinde denemektir niyeti. Ancak karıncalar birleşir ve haksızlığa boyun eğmeden filler sultanlığını devirirler.

“Eğer insan soyunun bu en zaliminin simgesini, benzerini hayvanlar arasında arayacak olsaydım, belki timsahları bulurdum, boa yılanlarını bulurdum. Yok yok, sanmıyorum ki yeryüzünde bu zalimeri simgeleyecek korkunçlukta bir hayvan türü bulabilelim…”


Yaşar Kemal «Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Yaşar Kemal «Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Yaşar Kemal «Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca» online kitap pdf türkçe oku