Svatmarama «Hatha Yoga Pradipika»

Svatmarama «Hatha Yoga Pradipika» pdf indirYazar(lar) Svatmarama
Kategori(ler) Sağlık
Yıl 2023
Sayfa 176

Hatha Yoga Pradipika kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

“Svatmarama’nın Hatha Yoga Pradipika’sı,” yoga bilgisinin temel kaynaklarından biri olarak kabul edilen bir başyapıttır. Patanjali’nin Yoga Sutra’ları yoga bilgisinin zirvesiyse, Pradipika da Hatha Yoga bilgisinin zirvesidir. 1350 yılına tarihlenen bu eser, Svatmarama adlı bilgenin kaleme aldığı bir metindir ve günümüzde dünya genelinde uygulanan birçok yoga ekolünün temelini oluşturur.

Hatha Yoga Pradipika, beden ve enerji üzerine yoğunlaşır. Kitap, asanaları, mudraları, nefes egzersizlerini, bandhaları ve bedensel arınma yöntemlerini içerirken, son bölüm meditasyon ve aydınlanma konularına odaklanır. Bu metinlerin amacı, kişinin kendi bedenini nasıl disipline edeceğini öğreterek evrensel dengeyi yakalayarak yoga yolunda ilerlemesini sağlamaktır.

Deneyimli bir yoga eğitmeni olan Bora Ercan, bu eseri sadece Türkçeye çevirmekle kalmadı, aynı zamanda diğer yoga kaynaklarından ilham alarak metni anlaşılır kıldı. Hatha Yoga Pradipika, yoga ve meditasyon pratiğine yeni başlayanlardan deneyimli uygulayıcılara kadar herkes için kapsamlı bir rehber sunar.

Eğer yoga dünyasının derinliklerine inmek ve bedeninizi, zihninizin rehberliğiyle nasıl eğiteceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu kitap sizin için bir kılavuz olabilir.


Svatmarama «Hatha Yoga Pradipika» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Svatmarama «Hatha Yoga Pradipika» ücretsiz PDF E-kitap indir (oku)

Rate article