«Reşahat Şeyh Safîyüddin» Necip Fazıl Kısakürek

«Reşahat Şeyh Safîyüddin» Necip Fazıl KısakürekYazar(lar) Necip Fazıl Kısakürek
Kategori(ler) Din (İslam), Tasavvuf-Mezhepler-Tarikatlar
ISBN 9789758180608
Yıl 2012
Sayfa 448

«Reşahat Şeyh Safîyüddin» Necip Fazıl Kısakürek için özet (Açıklama)

Tasavvuf hikmetleri ve Evliya menkıbelerinin iki ana eseri vardır: Biri, Mevlana Cami Hazretlerinin “Nefahat”, öbürü de Şeyh Safiyüddin Hazretlerinin “Reşahat” isimli kitapları… Bunlardan ilki, “Halkadan Pırıltılar” isimli eserime malzeme kaynağı teşkil eder ve o kaynaktan söz ettiğim zülal, benim ruh kabımda şekillenir, renklenir ve böylece istiklalli bir mana kazanırken; sadece özleştirip aynen isimlendirdiğim “Reşahat”, asliyle sadeleştirdiğim bir nevi tercüme denemesi oluyor. Fakat öyle bir tercüme ki, müellifini benim Türkçem ve üslubumla ifadeye davet eder gibi bir şey…

Şeyh Safiyüddin Hazretleri’nin:

“Biçare Safi, sen tek ayağı yanmış bir köpeksin ki,

Üç ayağınla o şanlı kervanın ardında koşmaktasın”

Diye anlattığı gerçek hayat kahramanının arkasında, ben de Şeyh Safi’den sonra gelen köpeğim…


Kütüphanemizde «Reşahat Şeyh Safîyüddin» kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir veya Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

«Reşahat Şeyh Safîyüddin» Necip Fazıl Kısakürek PDF E kitap indir

PDF

Rate article