Necip Fazıl Kısakürek «Reşahat Şeyh Safîyüddin»

«Reşahat Şeyh Safîyüddin» Necip Fazıl Kısakürek pdf indirYazar(lar) Necip Fazıl Kısakürek
Kategori(ler) Din (İslam), Tasavvuf-Mezhepler-Tarikatlar
ISBN 9789758180608
Yıl 2012
Sayfa 448
OKU KITAP INDIR

Reşahat Şeyh Safîyüddin kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Necip Fazıl Kısakürek’in eseri “Reşahat Şeyh Safîyüddin”, tasavvuf hikmetleri ve evliya menkıbelerinin derinliklerine yolculuk eden bir yapıt olarak ön plana çıkıyor. Kitap, mistik bir atmosferde, Mevlana Cami Hazretleri’nin “Nefahat” adlı eseriyle paralellikler kurarak okuyucuya zengin bir manevi deneyim sunuyor.

Ana karakter, Şeyh Safiyüddin Hazretleri’nin öğretileri ve yaşam felsefesi etrafında şekillenen bir kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Onun hayatı ve öğretileri, okuyucuyu derin düşüncelere sevk ediyor ve manevi bir yolculuğa çıkarıyor. Metinde, bu kahramanın iç dünyasına ve çevresine dair detaylı tasvirlerle zenginleştirilmiş bir atmosfer bulunuyor.

Şeyh Safiyüddin’in öğretileri, insanın içsel yolculuğu ve manevi arayışı üzerine derinlemesine düşünmeye sevk ediyor. Metin, sade ve akıcı bir üslupla yazılmış olup okuyucuyu kolayca içine çekiyor. Safiyüddin’in sembolik ifadeleri ve öğretileri, kitabın her sayfasında yeni bir keşif vaat ediyor.

Bu eser, tasavvufun derinliklerine inmek isteyen herkes için essiz bir kaynak niteliği taşıyor. Necip Fazıl Kısakürek’in ustalığıyla kaleme alınmış olan “Reşahat Şeyh Safîyüddin”, okuyucuya manevi bir yolculuk ve derin bir içsel keşif deneyimi sunuyor.


Necip Fazıl Kısakürek «Reşahat Şeyh Safîyüddin» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Necip Fazıl Kısakürek «Reşahat Şeyh Safîyüddin» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Necip Fazıl Kısakürek «Reşahat Şeyh Safîyüddin» online kitap pdf türkçe oku