Victor Hugo «Notre Dame’ın Kamburu»

«Notre Dame’ın Kamburu» Victor HugoYazar(lar) Victor Hugo
Kategori(ler) Aşk
Yıl 2023
Sayfa 1130

OKU KITAP INDIR

Notre Dame’ın Kamburu kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Victor Hugo’nun başyapıtı “Notre Dame’ın Kamburu”, 19. yüzyıl Paris’inde, Notre-Dame Katedrali’nin etrafında gelişen olağanüstü ve dokunaklı bir hikayeyi anlatır. Kimsesiz çocuklar, kilisenin ön avlusundaki kerevete bırakılır ve Paskalya’dan sonraki ilk pazar günü Quasimodo adı verilir. Başrahip Frollo, kambur ve sakat bir çocuk olan Quasimodo’yu himayesine alır ve onu katedralin zangoçluğuna getirir. Ne var ki, çan sesleri, altın kalpli Quasimodo’nun zamanla sağırlaşmasına neden olacaktır.

Quasimodo, Frollo’ya duyduğu büyük sevgi ve bağlılıkla yaşar, ancak Frollo’nun karanlık iç dünyası ve kontrol edemediği nefreti, bu ilişkiyi zehirler. Quasimodo’nun hayatı, çanlar, Notre-Dame Katedrali ve güzeller güzeli çingene kızı Esmeralda’dan ibarettir. Esmeralda’ya ilk görüşte aşık olan Quasimodo’nun kalbi, onun Yüzbaşı Phœbus’a duyduğu aşk nedeniyle kırılır.

“Notre Dame’ın Kamburu” romanında, sevgi ve nefretin, iyilik ve kötülüğün büyük mücadelesine tanıklık edeceksiniz. Victor Hugo, bu unutulmaz eserinde insan doğası, aşk, kıskançlık ve kader üzerine etkileyici bir öykü sunuyor. Bu baş döndüren hikayede, Quasimodo’nun kaderiyle baş etme çabasına ve Esmeralda’nın kalbinde yankılanan duygulara şahit olacaksınız.

Gerçek aşkın ve insan ruhunun derinliklerine dalarak, Victor Hugo’nun eşsiz üslubuyla kaleme aldığı “Notre Dame’ın Kamburu”nun büyülü dünyasını keşfetmeye hazır olun.


Victor Hugo «Notre Dame’ın Kamburu» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Victor Hugo «Notre Dame’ın Kamburu» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Victor Hugo «Notre Dame’ın Kamburu» online kitap pdf türkçe oku