Mary Ann Caws «Pablo Picasso»

Mary Ann Caws «Pablo Picasso» pdf indirYazar(lar) Mary Ann Caws
Kategori(ler) Biyografi
Yıl 2020
Sayfa 170

Pablo Picasso kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Sanat tarihçisi ve edebiyat eleştirmeni Mary Ann Caws, 20. yüzyılın en ikonik sanatçılarından Pablo Picasso’ya geniş bir perspektiften taze bir bakış sunuyor. Sanatçının yaşamını hem tematik hem kronolojik olarak ele aldığı gibi, Picasso’nun dostlarıyla ilişkilerine de odaklanıyor. Dolayısıyla, Caws’un anlatımında belirli yerler ve karakterler sanatçının dopdolu yaşamının çeşitli dönemlerinde öne çıkıyor: Barcelona, Paris, Provence; Gertrude Stein, Max Jacob, Apollinaire ve Pierre Reverdy, Jean Cocteau, André Breton ve Sürrealistler ve sonra Salvador Dalí, Eluard ve Roland Penrose. Öte yandan, Picasso’nun Dora Maar, Françoise Gilot ve Jacqueline Roque ile ilişkileri de bu hikâyenin parçası oluyor. Bunlarla birlikte, Picasso’nun çalışmalarının bağlamına dair sıkıca örülmüş bir arkaplan sunulurken, yapıtlarındaki süreklilikler ve değişimler de gözler önüne seriliyor.
Picasso’nun üretkenliğiyle büyüleyici hayatını merak edenler, Caws’un bu eleştirel çalışmasından çok şey öğrenecek.

“Picasso’nun çalışmalarına kendine özgü bakış açısıyla yeni ışıklar tutan… faydalı bir kılavuz.”
– The Art Newspaper

“Ele aldığı konunun içyüzünü kavrayan titiz bir inceleme.”
– The Weekend Australian


PDF

Mary Ann Caws «Pablo Picasso» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Mary Ann Caws «Pablo Picasso» ücretsiz PDF E-kitap indir