«Küçük Balina Bob’un Masalı»

«Küçük Balina Bob’un Masalı» pdf indirBir varmış bir yokmuş evvel zaman için de kalbur saman içinde masmavi dünyada denizin dibinde yaşayan bir balina ailesi varmış. Bu ailenin Bob adında küçük bir çocukları varmış. Bob çok meraklı bir balinaymış, denizin dibini keşfetmeyi, mağaralarda gezmeyi çok severmiş. Denizin için de yaşan diğer deniz canlılarına bakmayı onları uzaktan da olsa izlemeyi çok severmiş. Özellikle canavara benzettiği deniz kestaneleri, denizyıldızları ve balıklar en çok dikkatini çeken canlılarmış.

Meraklı balina Bob hergün gezdiği için annesi çok korkarmış. Çünkü küçük balina Bob’un çok uzun saatlerce eve gelmediği olurmu ve annesi onun kaybolmasından korkarmış. Bob ise annesinin bu kadar endişelenmesine anlam veremezmiş. Annesine denizin dibinin güzelliğini anlatır ve kaybolmayacağına söz verirmiş.

Küçük balina Bob bir gün yine denizin dibini keşfetmeye ve deniz canlılarını islemeye başlamış. Bu sırada birbirleri ile oynayan küçük denizatlarını görmüş. Denizatlarının oynamalarını çok sevmiş ve onlarla arkadaş olabilceğini düşünmüş. Başlamış denizatlarını takip etmeye. Takip edildiklerini anlatan küçük denizatları Bob’un iyi niyetli olduğunu bilmedikleri için çok korkmuşlar ve hızla kaçmaya başlamışlar. Çünkü küçük balina onlardan çok büyük bir cüsseye sahipmiş. Bob denizatlarının peşinden gitmeye devam etmiş fakat denizatları çok hızlıymış. Bob’un hiç bilmediği bir mağaranın içine kaçmışlar. Mağarada balinanın göremeyeceği bir yere saklanmışlar. Denizatlarını göremeyen Bob eve geri dönmek istemiş fakat nasıl döneceğini bilmiyormuş. Ve o an küçük Bob kaybolduğunu anlamış. Kaybolan Bob annesinin ona söylediği cümleyi hatırlamış” Lütfen Bob, çok ileri gitme, kaybolabilirsin.” Annesi haklıydı Bob artık evin yolunu bulamıyordu. Bob çok çaresiz kalmıştı ve bağırarak ağlamaya başladı.

Bob’un ağladığını gören denizatları ona çok üzüldüler ve saklandıkları yerden çıkıp ona yardım etmeye karar verdiler. Saklandıkları yerden çıkan denizatları Bob’un yanına gittiler ve ona yardım edebileceklerini söylediler. Bob buna çok sevindi ve ağlamayı bir anda kesti. Küçük denizatları Bob’a kendilerini takip etmesini söylediler ve onu evine kadar götürdüler. Bu kaybolma olayından sonra Bob ve denizatları çok iyi arkadaş oldular. Beraber yeni yerler keşfettiler ve çok güzel zaman geçirmeye başladılar. Bob’da artık evden uzaklaşmaması gerektiğini öğrenmiş oldu.