«Korsan Hikayesi»

«Korsan Hikayesi» pdf indirKorsan masalı, Denizlerde gezen ve karşılarına çıkan tüm gemileri soyan bir grup korsan varmış. Bu korsanlar durdurdukları tüm gemileri soyup ganimetlerini çalarak hayatlarını devam ettirirlermiş.

Bir gün yine bu korsanlar bir geminin önünü keserek gemiyi soymaya çalışmış. Ancak geminin komutasında Alis adında bir kadın kaptan varmış. Korsanlar gemiye girer girmez hemen mürettebata kaptanlarının nerede olduğunu sormuş ve derhal kaptanlarını buraya getirmelerini söylemiş.

Bu sırada geminin kaptanı Alis korsanların yanına gelmiş ve “Buyurun kaptan benim. Ne istiyorsunuz?” demiş. Korsanlar ise kaptanın bu cümlesine kahkahalar atarak “Demek kaptan sensin. Biz bu gemide kurdele göremiyoruz” diyerek kaptanına dalga geçmişler.

Bu duruma çok sinirlenen Alis kılıcını çekerek korsanlardan birini öldürmüş. Korsanlar ise kızın yaptığı bu harekete çok sinirlenerek kılıçlarını çekmişler ve saldırıya geçmişler. Ancak Alis ve mürettebatı tüm korsanları öldürdükten sonra baş korsanı esir almışlar.

Ne yapacağını bilemeyen ve etrafa şaşkın gözlerle bakan baş korsana doğru yaklaşan kaptan “Benimle kadın olduğum için dalga geçtiniz ve küçümsediğiniz. Cezanız ölüm olmalı ancak ben sizin için çok daha büyük bir ceza buldum” diyerek baş korsana gülmüş.

“Bundan sonra benim mürettebatın da çalışıp bana hizmet edecek ve ne dersem ona uyacaksınız. Aksi halde sizi balıklara yem ederim” demiş.

Canından olmak istemeyen korsan kaptanın bu dediğini mecbur kabul etmiş ve ona hizmet etmeye başlamış. Ancak içten içe bir kadına hizmet etmekten gocunan baş korsan kaptanı nasıl öldüreceğinin planlarını da yapmaya devam etmiş.

Bir gün kaptanı gemide yalnız bırakarak onu öldürebileceğini düşünmüş ve hemen bir plan yaparak mürettebatı gemiden göndermiş. Baş korsanının aklında yer alan fikir bir kadının mürettebatı olmadan güçlü olamayacağını bu yüzden de önce mürettebatını uzaklaştırması gerektiğiymiş.

Planını uygulamaya başlayan baş korsan sonunda yakalamaya çalıştığı fırsatı yakalamayı başarmış ve kadın kaptanı tek başına tuzağa çekmiş. Ancak Alis kuvvetli olduğu kadar aynı zamanda akıllı bir kadındı olduğu için baş korsanın yapmaya çalıştığı planı çok önceden fark etmiş ve mürettebatını uyarmış.

Baş korsan tüm mürettebatın gemiden ayrıldığını zannederken bir anda tüm mürettebat onun üzerine gelerek yakalamış ve geminin üst kısmında yer alan tahtaya çıkartmışlar. Kaptan korsana yaklaşarak “seni uyarmıştım korsan artık ölümün kaçınılmaz” demiş ve suya atılması için emir vermiş.