Koray Avcı Çakman «Masal Dolu Anadolu»

Koray Avcı Çakman «Masal Dolu Anadolu» pdf indirYazar(lar) Koray Avcı Çakman
Kategori(ler) Masal
Yıl 2020
Sayfa 88

OKU KITAP INDIR

Masal Dolu Anadolu kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Koray Avcı Çakman’ın muhteşem kalemiyle yazılan ve Elif Deneç’in büyülü resimleriyle renklenen “Masal Dolu Anadolu” adlı kitap, Anadolu’nun derinlerinden gelen masallarla dolu bir hazine sandığına davet ediyor okurlarını. Bu kitap, yurdumuzun zengin sözlü anlatı geleneğini modern bir şiir diliyle harmanlayarak, unutulmaya yüz tutmuş masal kahramanlarını gün yüzüne çıkarıyor ve çocuklarla tanıştırıyor.

Koray Avcı Çakman’ın kaleminden çıkan bu eser, geçmişten ilham alarak geleceğe miras olan kırkyama masallarla dolu. Anadolu’nun bağrında şekillenen masallara yeni dokunuşlar ekleyen yazar, her yaştan okura unutulmaz bir masal ziyafeti sunuyor. Kitap, eşsiz değerleri modern anlatımlarla günümüz çocuklarıyla buluştururken, onları gerçek dünyadan kısa süreliğine de olsa uzaklaştırıp, masal dünyasına davet ediyor.

Masal Dolu Anadolu, İbiş ile Değirmenci Memiş’ten Keloğlan’a kadar tanıdık masal kahramanlarını yeni anlamlarla buluştururken, Anadolu masal geleneğini modern bir perspektifle yaşatıyor. Kitabın sonunda ise okuyuculara kendi masallarını yazmaları için özel bir sayfa ayrılmış; böylece masalların büyülü dünyasına katkıda bulunmaları teşvik edilmiş.

Eğer siz de masal dünyasının büyüsüne kapılmak ve Anadolu’nun eşsiz masallarını keşfetmek istiyorsanız, Koray Avcı Çakman’ın “Masal Dolu Anadolu” kitabını okumalısınız. Bu kitap, sizleri gökten üç elma düşürüp masalların ve masal kahramanlarının başına taç edecek bir yolculuğa çıkaracak.


Koray Avcı Çakman «Masal Dolu Anadolu» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Koray Avcı Çakman «Masal Dolu Anadolu» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Koray Avcı Çakman «Masal Dolu Anadolu» online kitap pdf türkçe oku