«Kedi Köpek Masalı»

«Kedi Köpek Masalı» pdf indirPamuk her sabah erken uyanır. Sessizce aile bireylerinin uyanmasını beklerdi. Hiç gürültü yapmaz ve kimseyi de rahatsız etmezdi.

Bu ailede bu yüzden Kediyi çok sever hiç ama hiç yalnız bırakmazdı. Bir Pazar sabahı ailede bir telaş vardı. Pamuk aileyi ilk defa bu kadar hareketli görmüştü.

Pamuk “Neler oluyor burada.” Diye söylenmeye başladı. Çok geçmeden ailenin pikniğe gitmek için hazırlıklar yaptığını öğrenen pamuk evde yalnız kalacağı için çok üzülmüştü.

Ailedekiler hazırlıkları bitirdikten sonra arabalara binmişler. Bay Adelfo eşine dönerek “Pamuk nerede.” Diye sormuş.

Herkes birbirine bakmış. Küçük Kızları “Evde babacığım.”

Bay Adelfo “ Hemen onuda getirin. Onu yalnız bıraktığımızı düşünerek çok üzülmüştür.” Demiş.

Evin en küçük kızları eve giderek pamuk kediyi kucağına alıp, arabaya binmiş. Hep beraber güle eğlene piknik alanına gitmişler.

Piknik alanına vardıklarında sofralar serilmiş yemekler hazırlanmaya başlanmıştı. Pamuk ise ilk defa her tarafın yemyeşil olduğu piknik alanını gördüğünden bir oraya bir buraya koşmaya başlamış. Bir ara gördüğü bir kuşla oynamaya başlayan Pamuk aileden epey uzaklaştığının farkında bile değilmiş.

Epey bir süre oynadıktan sonra etrafına bakınan Pamuk nerede olduğunu ve hangi yöne gitmesi gerektiğini bilmiyordu.

Bir ağacın altında oturup, ağlamaya başlayan Kediyi gören bir köpek “Merhaba Kedi niçin ağlıyorsun?” diye sormuş.

Kedi “Ailemi kaybettim. Şimdi ben onları nasıl bulacağım.” Diyerek ağlamaya devam etmiş.

Köpek “Dur ağlama onları bulman için sana yardım edeceğim. Önce bir sakinleş ve bana ailenin nasıl bir yerde olduğunu söyle.” demiş.

Pamuk aklında kaldığı kadarını köpeğe anlatmış ama söyledikleri ailesini bulmak için yeterli değildi. Köpek önce bir kediyi koklamış sonra da “Beni takip et.” Demiş.

Kedi köpek beraberce yürümüşler. Epey bir dolaşan köpek en sonunda kalabalık bir ailenin olduğu bir yere gidince “Ailen bunlar mı?” diye sormuş.

Kedi “Sevinçle evet.” Demiş sonrada “Sana çok teşekkür ederim. Beni aileme kavuşturduğun için.”

Köpek “Önemli değil.” Demiş sonrada “Ben gidiyorum.” Diyerek arkasını dönmüştü ki, ailenin küçük kızları “Hey köpekçik gel buraya.” Diyerek elinde bir tabak yemekle köpeğe doğru gelmiş.

Köpek küçük kıza doğru giderek verdiği yemeği yemiş. Köpeğin başını okşayan kız babasına “Babacığım eğer izin verirsen bu köpeğide evimize götürebilir miyiz? Baksana çok tatlı.”

Baba “Tabiki kızım pamukla birlikte geziyorlardı. Onlar çoktan arkadaş olmuşlar bile.” Demiş gülümseyerek.

Pikniklerini yapan aile iyice eğlendikten sonra kedi ile köpeği yanlarına alarak evlerine gitmişler.

O günden sonra hep beraber hareket eden kedi köpek ailenin birer üyesi gibi bir sevgi ortamı içerisinde bir ömür mutlu bir yaşam sürmüşler.

Bu güzel Kedi Köpek Masalı da burada son buldu. Başka güzel Ezop Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Bu masalın kaynak gösterilmeden yayınlanması çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır…