«Kaplan Hikayesi»

«Kaplan Hikayesi» pdf indirKaplan masalı, Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde, yaşadığı ormanda kimsenin kendisini sevmediği Yumi adında bir kaplan varmış. Bu kaplan, önceki yaşadığı yerde kimse kalmadığı için mecburen bu ormana gelmiş ve yıllardır bir arada bu ormanda yaşayan ve birbiriyle çok iyi anlaşan kaplanlar, dışarıdan gelen bu kaplanı dışlayarak onunla hiç arkadaş olmak istememişler.

Kaplan Yumi, yine bir gün yalnız başına otururken, bu ormanda yaşayan herkesin sözüne değer verdiği Toni adındaki yaşlı kaplumbağa, Yumi’yi görmüş ve yanına gelmiş. Yumi’ye selam verdikten sonra yanına oturmuş. Ardından;

-Merhaba kaplan arkadaşım. Seni ne zaman görsem hep tek başına buralarda tüm gün oturuyorsun. Ormandaki diğer kaplanlar ile birlikte neden vakit geçirmiyorsun?

Diye sormuş. Kaplan derin bir iç çekerek;

-Ben onlarla arkadaş olmak ve birlikte vakit geçirmek çok istiyorum ama hiçbiri benim yüzüme dahi bakmıyor.

Demiş. Bunun nedenini merak eden ihtiyar Toni;

-Neden seni yanlarında istemiyorlar. Yoksa yanlış bir şey mi yaptın?

Demiş. Yumi, hiçbir şey yapmadığını, buraya daha 2 hafta önce geldiğini ve hiçbiriyle sohbet dahi etmediğini söyleyince, Toni Yumi’nin neden yalnız kaldığını anlamış ve ona yardımcı olacağını söyleyerek ağır ağır yürüyüp gitmiş.

Ertesi gün, kaplan Yumi, uyandığında evinin önünde bir kalabalığın beklediğini görmüş ve hemen koşup kapıyı açarak bahçeye çıkmış. Karşısında ormandaki tüm kaplanları gören Yumi çok şaşırmış. Önce çok korkan ve ne yapacağını bilemeyen Yumi, ürkek bir sesle;

-Arkadaşlar yanlış bir şey mi yaptım?

Diye sormuş. Bunu duyan kaplanlar, ne kadar yanlış bir şey yaptıklarını bir kez daha anlamış. En öndeki kaplanlardan biri Yumi’nin yanına yaklaşmış ve;

-Yumi, senin için yaşadığımız yerde bir hoş geldin partisi hazırladık ve seni oraya götürmeye geldik.

Demiş. Bunu duyan Yumi önce çok şaşırmış ama sonra çok mutlu olmuş. Ardından yine kaplan;

-Hem biz hep bir arada orada yaşıyorken sen neden bu tenha yerde yaşıyorsun ki hadi eşyalarını toplayalım da bizim orada sana çok güzel bir ev yapalım.

Demiş. Bunları duyan ve herkesin kendisi ile ilgilendiğini gören Yumi çok sevinmiş. Partide hepsi birlikte çok güzel eğlenmiş ve kaplan Yumi ile tanışan herkes onun ne kadar iyi ve ne kadar kibar bir insan olduğunu anlayıp onu çok sevmiş.

Kaplumbağa Toni, gece tüm kaplanları toplayıp birlik ve beraberliğin önemini anlattığı için hatalarını anlayan kaplanlar ve Yumi bundan sonra bir arada mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişler.

Kaplan Masalı böylece mutlu sonla bitmiş. Masallar Oku tarafından sizler için sunulan diğer yaratıcı masallar ile tekrardan görüşmek üzere.

Rate article