İskender Pala «İki Dirhem Bir Çekirdek»

«İki Dirhem Bir Çekirdek» İskender Pala pdf indirYazar(lar) İskender Pala
Kategori(ler) Araştırma-İnceleme, Edebiyat, Deneme-İnceleme
ISBN 9789758950379
Yıl 2004
Sayfa 212
OKU KITAP INDIR

İki Dirhem Bir Çekirdek kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

İskender Pala’nın “İki Dirhem Bir Çekirdek” adlı kitabı, dilin bünyesinde kökleşmiş deyimlerin kaynaklarını araştıran ve bu deyimlerin ortaya çıkış hikayelerini okuyucularla paylaşan bir eserdir. Metin, deyimlerin dilimize kattığı canlılık ve güç üzerine odaklanarak, bu deyimlerin anlatıma nasıl etki ettiğini vurgular.

Kitap, bazı kişilerle ilgili anılar, tarihten alınmış olaylar ve deyimlerin ortaya çıkış hikayeleri üzerine yoğunlaşır. Dilimizin kültüre yansıyan yüzünü keşfetmek ve deyimlerin kökenlerini anlamak, dilimize ve kültürümüze daha derin bir bakış açısı sunar. Her deyimin arkasında yatan bir hikaye olduğunu vurgulayan metin, bu hikayelerin dilimize renk kattığını ve dilimizi daha zengin hale getirdiğini belirtir.

İskender Pala’nın bu kitabı, deyimlerin dilimizdeki önemine dair farkındalığı artırmak ve okuyucuları deyimlerin gizemli dünyasına davet etmektedir. Deyimlerin ortaya çıkış hikayelerini keşfetmek, dilimizin derinliklerine bir yolculuk yapmak ve dilimizi daha iyi anlamak isteyen herkes için bu kitap önemli bir kaynaktır.


İskender Pala «İki Dirhem Bir Çekirdek» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

İskender Pala «İki Dirhem Bir Çekirdek» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

İskender Pala «İki Dirhem Bir Çekirdek» online kitap pdf türkçe oku