Grimm Kardeşler «Grimm Masalları Cilt 1»

«Grimm Masalları Cilt 1» Grimm Kardeşler pdf indirYazar(lar) Grimm Kardeşler
Kategori(ler) Çocuk, Edebiyat, Masal
ISBN 9789750709432
Yıl 2014
Sayfa 236
OKU KITAP INDIR

Grimm Masalları Cilt 1 kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Jacob Ludwig Carl Grimm ve Wilhelm Carl Grimm, Almanya’nın Grimm Kardeşler olarak bilinen ünlü masal derleyicileridir. Kendi ülkeleri olan Almanya’dan başlayarak çeşitli Avrupa ülkelerindeki sözlü halk edebiyatı ürünlerini derleyerek yazıya döken Grimm Kardeşler, sözlü kaynaklara dayalı iki yüzden fazla masalı yayınladılar. Bu masallar, yetmişten fazla dile çevrilerek tüm dünyada yaygınlaştı ve birçok masalın unutulup gitmesini engelledi.

Nihal Yeğinobalı tarafından Grimm Masalları’ndan titizlikle seçilip Türkçe’ye kazandırılan bu yapıt, her çocuğun mutlaka okuması gereken evrensel masallardan oluşmaktadır. Bu masallar, insanların umutlarından, acılarından, sevinçlerinden, düşlerinden, korkularından ve hayal güçlerinden ilham alarak yazılmıştır. Grimm Masalları’nı okuyarak, çocuklar masalsı bir dünyaya adım atacak ve bu eşsiz eserlerin büyüleyici atmosferinde keyifli bir yolculuğa çıkacaktır.


Grimm Kardeşler «Grimm Masalları Cilt 1» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Grimm Kardeşler «Grimm Masalları Cilt 1» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Grimm Kardeşler «Grimm Masalları Cilt 1» online kitap pdf türkçe oku

Rate article