Gabriel Garcia Marquez «Yüzyıllık Yalnızlık»

Gabriel Garcia Marquez «Yüzyıllık Yalnızlık» pdf indirYazar(lar) Gabriel Garcia Marquez
Kategori(ler) Aşk, Roman, Dünya Klasikleri
Yıl 2023
Sayfa 464

OKU KITAP INDIR

Yüzyıllık Yalnızlık kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Gabriel Garcia Marquez’in ‘Yüzyıllık Yalnızlık’ adlı eseri, sıradışı bir hikayenin kapısını aralıyor. Bu büyülü roman, 20. yüzyılın ikinci yarısında doğdu ve dünya çapında 30’dan fazla dile çevrildi. 30 milyonun üzerinde kopyası satılarak geniş bir okuyucu kitlesiyle buluştu. Kitap, her zaman geçerli olacak soruları ele alıyor: gerçeğin peşinde koşma, yaşamın çeşitliliği, ölümsüzlüğün kaçınılmaz sonu ve yalnızlık.

Roman, hayali bir şehir olan Macondo’nun ve bir ailenin hikayesini anlatıyor. Bu hikaye olağandışı, trajik ve komik bir şekilde iç içe geçmiştir. Yazar, Buendia ailesi üzerinden tüm insanları anlatıyor gibi görünüyor. Şehir, kuruluşundan çöküşüne kadar tüm evrelerini gösteriyor. Şehrin adı hayali olabilir, ancak içinde geçen olaylar Kolombiya’da gerçekleşen olaylarla belirgin bir şekilde örtüşüyor.

Macondo şehrini kuran kişi José Arcadio Buendia’dır ve eşi Ursula ile birlikte yerleşirler. Şehir zamanla büyümeye başlar, çocuklar doğar ve nüfus artar. José Arcadio gizemli bilgilere, sihre ve sıradışı şeylere ilgi duyar. Ursula ile olan ilişkileri sonucunda farklı insanlardan doğan çocuklar sahibi olurlar, ancak bu çocuklar birbirlerine benzemez. Daha sonra Buendia ailesinin bir asra yayılan hikayesi anlatılır: kurucularının çocukları ve torunları, ilişkileri, aşkları, iç savaş, iktidar, ekonomik yükseliş ve düşüş dönemleri.

Romanın karakterleri sürekli olarak tekrarlanan isimlerle adlandırılır, adeta yaşamlarının döngüsel olduğunu gösterircesine. Yazar, eserinde ensest temasını işler, şehrin kurucuları arasında olan akrabalık ilişkilerinden başlayarak, teyzesi ile yeğeni arasındaki ilişkilere kadar uzanan bir öykü sunar. Her bir karakter, farklı şekillerde yalnızdır ve tüm ailelerinin hikayesi, bir yüzyılı aşkın süren bir yalnızlık hikayesidir.

‘Yüzyıllık Yalnızlık’, hayatın karmasını, insan ilişkilerinin karmaşıklığını ve insan doğasının sırlarını keşfetmek için büyüleyici bir yolculuk sunuyor. Bu büyülü romanı okuyarak, karakterlerin ve Macondo’nun içine çekici bir şekilde sizi davet ediyoruz. Gabriel Garcia Marquez’in dünya edebiyatına bıraktığı bu büyülü eser, sizi sürükleyici bir yolculuğa çıkaracak. Romanın tüm sırlarını ve derinliklerini keşfetmek için sayfalarını çevirmeniz gerekecek.


Gabriel Garcia Marquez «Yüzyıllık Yalnızlık» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Gabriel Garcia Marquez «Yüzyıllık Yalnızlık» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Gabriel Garcia Marquez «Yüzyıllık Yalnızlık» online kitap pdf türkçe oku