Gabriel Garcia Marquez «Kolera Günlerinde Aşk»

Gabriel Garcia Marquez «Kolera Günlerinde Aşk» pdf indirYazar(lar) Gabriel Garcia Marquez
Kategori(ler) Roman
Yıl 2019
Sayfa 396

OKU KITAP INDIR

Kolera Günlerinde Aşk kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Gabriel Garcia Marquez’in başyapıtı olan “Kolera Günlerinde Aşk”, birbirlerine tutkulu bir şekilde bağlı kalan bırakılmış bir çiftin yarım yüzyıla yayılan epik aşk öyküsünü anlatır. Roman, yeniyetmelik yıllarından yaşlılık dönemine kadar uzanan bu süreçte, aşkın her türlü halini ve biçimini pastoral bir şiirin büyüsüyle anlatır.

Marquez’in ustalığı, bu sürükleyici aşk öyküsünü bir destana dönüştürerek okuyucuyu içine çeker. Roman, 19. yüzyılın sonlarından 20. yüzyılın başlarına kadar uzanan bir zaman diliminde, çağdaşlaşma çabası içindeki bir toplumun farklı yönlerini ele alır. Özellikle taşra kentsoyluluğunun absürtlüklerini alaycı bir üslupla eleştirir.

Kolera Günlerinde Aşk, Marquez’in eşsiz insanlık ve mizah anlayışını yansıtan bir eserdir. Roman boyunca, aşkın acıları ve hüzünlerinin yanı sıra yazarın insancıl mizahı da sık sık kendini gösterir. Bu özellikleriyle, Kolera Günlerinde Aşk, Marquez’in diğer başyapıtı Yüzyıllık Yalnızlık ile birlikte edebiyat dünyasında tartışmasız bir yere sahiptir.

Gabriel Garcia Marquez’in büyüleyici üslubu ve derinlikli karakterleriyle dolu bu romanı okuyarak, aşkın gücünü ve insanın doğasını daha yakından keşfedecek, unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız.


Gabriel Garcia Marquez «Kolera Günlerinde Aşk» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Gabriel Garcia Marquez «Kolera Günlerinde Aşk» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Gabriel Garcia Marquez «Kolera Günlerinde Aşk» online kitap pdf türkçe oku