Daniel J. Siegel «Dramsız Disiplin»

Daniel J. Siegel «Dramsız Disiplin» pdf indirYazar(lar) Daniel J. Siegel
Kategori(ler) Çocuk
Yıl 2023
Sayfa 304

Dramsız Disiplin kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Daniel J. Siegel’ın “Dramsız Disiplin” kitabı, çocuk yetiştirmenin en büyük zorluğu olan disiplini ele alıyor ve ebeveynlere etkili ve sevgi dolu bir yaklaşım sunuyor. Kitap, çocukların zorlayıcı davranışlarına karşı nasıl soğukkanlılıkla yaklaşılacağını ve aile içindeki gerginliklerin nasıl çözülebileceğini anlatıyor.

Ebeveynler, çocuklarının davranışlarını düzeltmek için bağırmak veya azarlamak yerine onlara öğretmek gerektiğini anladıklarında gerçek disiplini keşfederler. Kitap, ebeveynlere kendi disiplin felsefelerini düzenlemeleri için öneriler sunarken, çocukların beyin gelişimini de göz önünde bulundurur.

Kitap, çocukların yaş gruplarına göre ideal ve yapıcı disiplin yöntemlerini açıklar ve çocuklarla sakin ve sevecen bir şekilde bağlantı kurmanın yollarını gösterir. Ayrıca, ebeveynlerin yaptığı yaygın disiplin hataları ve bu hatalardan kaçınma tekniklerine de odaklanır.

Dramsız Disiplin, yaşanmış hikayeler ve eğlenceli görsellerle desteklenirken, çocukların gelişen beyinlerini nasıl güçlendirebileceklerini ve aile içinde mutluluk, güç ve direnç nasıl oluşturabileceklerini anlatır. Bu kitap, çocuk yetiştiren herkesin okuması gereken bir rehberdir.


Daniel J. Siegel «Dramsız Disiplin» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Daniel J. Siegel «Dramsız Disiplin» ücretsiz PDF E-kitap indir (oku)

Rate article