Roald Dahl «Charlie’nin Çikolata Fabrikası»

«Charlie’nin Çikolata Fabrikası» Roald DahlYazar(lar) Roald Dahl
Kategori(ler) Çocuk
Yıl 2023
Sayfa 100

OKU KITAP INDIR

Charlie’nin Çikolata Fabrikası kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Roald Dahl’ın “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” adlı kitabı, hem çocukların hem de yetişkinlerin kalplerini kazanmış, tekrar tekrar okuma isteği uyandıran büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor. Bu kitabı okuduktan sonra çocuklarınıza ve torunlarınıza okutmanın vazgeçilmez bir gelenek haline geleceğine emin olabilirsiniz.

Hikaye, Charlie Bucket adında fakir bir ailenin çocuğu olan bir gencin etrafında dönüyor. Charlie, ailesiyle birlikte sıkıntı içinde yaşarken yılda bir kez aldığı tek hediye olan bir çikolatayı özlemle bekliyor. Kasabalarında bulunan gizemli bir çikolata fabrikası ise herkesin merakını cezbetmektedir, ancak fabrikanın sahibi Willy Wonka, girişin yasak olduğunu ilan etmiştir.

Her şey bir gün, Wonka’nın özel bir ödül düzenlemesiyle değişir. Beş altın bilet, Wonka çikolatalarının içinde bulunursa, sahipleri fabrikayı ziyaret edebilirler. Bu biletler farklı karakterlere sahip beş çocuğa ulaşır: obur Augustus Gloop, şımarık Veruca Salt, televizyon bağımlısı Mike Teavee, sakız çiğneyen ve her zaman istediğini elde etmeye çalışan Violet Beauregarde ve tabii ki, sıradan ve iyi kalpli Charlie.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nın içinde, çocuklar ve okuyucular renkli, fantastik ve bazen tehlikeli bir dünyaya adım atarlar. Ancak her şey Charlie’nin ve arkadaşlarının içlerindeki iyi niyeti, dürüstlüğü ve sevgiyi korumalarına bağlıdır. Bu kitap, hayallerin ve iyiliğin gücünü anlatarak, her yaştan okuyucuyu büyüleyen bir masal sunar. Roald Dahl’ın büyülü kelimeleri, sizi sıradışı bir maceraya davet ediyor ve bu macera sırasında hayatın gerçek anlamını keşfetmenizi sağlıyor.


Roald Dahl «Charlie’nin Çikolata Fabrikası» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Roald Dahl «Charlie’nin Çikolata Fabrikası» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Roald Dahl «Charlie’nin Çikolata Fabrikası» online kitap pdf türkçe oku