Nikos Kazancakis «Zorba»

«Zorba» Nikos Kazancakis pdf indirYazar(lar) Nikos Kazancakis
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
ISBN 9789755101613
Yıl 2015
Sayfa 235
OKU KITAP INDIR

Zorba kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Nikos Kazancakis’in “Zorba” adlı eseri, yazarın olgunluk döneminde kaleme aldığı önemli bir yapıttır. Bu roman, ağır ve suskunlukla dolu bir dönemin buruk ilk meyvesi olarak kabul edilir. Kazancakis, çağdaş Yunan edebiyatının büyük kişiliklerinden biri olarak tanımlanırken, Zorba adlı romanı, yazarın kendi iç dünyasıyla yaptığı bir tür hesaplaşma olarak görülebilir.

Roman, geçmişin, zamanın akışının ve insanın temel yanılgılarının gözden geçirilmesini konu alır. Zorba karakteri aracılığıyla, yazar özyaşamının yenilgilerini ve soru işaretlerini sorgular. Bu bağlamda, romanın Zorba ile yazarın yaşam öyküsü arasındaki ilişkiyi anlatan büyülü bir kumaş olduğu söylenebilir. Sürekli bir arayış ve çabanın yansıması olarak nitelendirilen eser, insanın içsel serüvenini anlatır.

“Zorba”, sadece bir roman değil, aynı zamanda insanın varoluşsal sorgulamalarına derinlik kazandıran bir eserdir. Kazancakis’in ustalıklı dili ve karakter analizleriyle dolu bu kitabı okuyarak, okuyucular kendilerini derin bir iç yolculuğun içinde bulabilirler.


Nikos Kazancakis «Zorba» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Nikos Kazancakis «Zorba» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Nikos Kazancakis «Zorba» online kitap pdf türkçe oku