Falih Rıfkı Atay «Zeytindağı»

«Zeytindağı» Falih Rıfkı AtayYazar(lar) Falih Rıfkı Atay
Kategori(ler) Edebiyat, Siyaset
Yıl 2023
Sayfa 176

OKU KITAP INDIR

Zeytindağı kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

“Zeytindağı”, Falih Rıfkı Atay’ın kaleme aldığı, tarihin kritik bir dönemini, bir imparatorluğun çöküşünü anlatan eşsiz bir eser. Bu kitap, okuyucuyu o dönemin acımasız ve zorlu gerçeklikleriyle yüzleştirirken, aynı zamanda insana dair derin bir hikaye anlatıyor.

Mehmetçiğin Yemen’de, Aden’de, Kanal’da, Gazze’de ve Arap çöllerinde nasıl savaştığını, nasıl kırıldığını ve hatta bir vagon dolusu altını nasıl bıraktığımızı anlatan “Zeytindağı”, tarihimize ibretlik bir belge niteliğinde. Bu hikayeler, askerlerin günlüklerini ve Ahmetlerin, Mehmetlerin adeta bir kumar masasında kaybedilmiş hikayelerini içeriyor.

Falih Rıfkı, Cemal Paşa’nın emir subayı olarak Ortadoğu’nun kan ve barut dolu dönemine tanıklık etmiştir. Kendinden emin bir üslupla anlattığı bu dönemi ve yaşadıklarını, imparatorluğun çöküşünü ve bu coğrafyadaki gözlemlerini “Zeytindağı”nda bulabilirsiniz. Bu kitap, dönemin bir muhasebesiydi ve Falih Rıfkı Atay’ın sürükleyici, zengin içerikli, zıt görünüm ve olaylara dayanarak tezlerini savunan bir üslubu vardır.

“Zeytindağı”, bir imparatorluğun trajik batışını, keskin gözlemleri ve realist ama hüzünlü bakışıyla anlatır. Bu kitabın sayfalarında, bir dönemin acımasızlığına ve dramına tanıklık edeceksiniz. Ancak tam hikayeyi öğrenmek ve Falih Rıfkı’nın bu dönemi nasıl aktardığını görmek için “Zeytindağı”nı okumanız gerekiyor. Bu kitap, okuyucularına unutulmaz bir deneyim sunuyor. Siz de bu tarihi dönüşüme tanıklık etmek istemez misiniz?


Falih Rıfkı Atay «Zeytindağı» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Falih Rıfkı Atay «Zeytindağı» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Falih Rıfkı Atay «Zeytindağı» online kitap pdf türkçe oku