Yakup Kadri Karaosmanoğlu «Sodom ve Gomore»

Yakup Kadri Karaosmanoğlu «Sodom ve Gomore» pdf indirYazar(lar) Yakup Kadri Karaosmanoğlu
Kategori(ler) Türk Klasikleri
Yıl 2004
Sayfa 311

OKU KITAP INDIR

Sodom ve Gomore kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

İşgal yıllarının İstanbul’unu konu edinen Sodom ve Gomore, Yakup Kadri’nin romanları arasında zaman bakımından Hüküm Gecesi’nin devamı sayılır. Mütareke döneminin çürüyen çevrelerini, kokuşmuş kişiliklerini konu edinen roman sanki bir zaman diliminde geçiyor duygusu yaratsa da, olayların ardında işgale karşı oluşan bir kinin “isyanla mayalanan bir ruhun” geliştiği görülür. Batı hayranı Türkler’i, alafrangalığa özenen züppelerin, emperyalistlerle işbirliği içinde olan kesimlerin, işbirlikçi burjuvazinin yeraldığı geniş bir panorama olan Sodom ve Gomore’de Karaosmanoğlu romanını örerken bir anlamda Tanrıların gazabından yararlanıyor.


Yakup Kadri Karaosmanoğlu «Sodom ve Gomore» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Yakup Kadri Karaosmanoğlu «Sodom ve Gomore» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Yakup Kadri Karaosmanoğlu «Sodom ve Gomore» online kitap pdf türkçe oku

Rate article