Emily Bronte «Uğultulu Tepeler»

Emily Bronte «Uğultulu Tepeler» pdf okuYazar(lar) Emily Bronte
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
ISBN 9786053480143
Yıl 2012
Sayfa 500

OKU KITAP INDIR

Uğultulu Tepeler kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

“Uğultulu Tepeler”, Emily Bronte’nin kaleminden çıkan bu büyülü eser, duygu ve toplumun karşı karşıya geldiği bir dünyada, aşkın ve tutkunun ne kadar yıkıcı ve yeniden doğurucu olabileceğini anlatıyor. Hikaye, 18. yüzyıl İngiltere’sinde, kaderin cilvesiyle birbirinden ayrılan iki genç ruhun serüvenini izliyor.

Küçük Heathcliff, kimseye gerek duyulmayan bir çocuktur. Ancak bir gün, Thornfield Malikanesi’nin sahibi tarafından alınır ve ona kendi çocukları gibi bakması için seçilir. Bu çocuklardan biri olan Catherine ile aralarında derin bir bağ kurulur. Ancak yıllar geçtikçe, Catherine zengin bir ailenin yanına gönderilirken Heathcliff köle gibi çalıştırılmaya başlanır.

Bu ayrılık, her iki karakteri de büyük değişimlere sürükler. Catherine, zenginliğe alışırken, Heathcliff dünyaya karşı öfkesini ve intikam arzusunu büyütür. Ancak gerçek aşkın izleri silinir mi?

Zaman geçer ve Catherine ile Heathcliff bir araya gelirler, ancak toplumsal konumları ve maddi durumları çok farklıdır. Acaba aralarındaki samimiyet yeniden canlanır mı, yoksa çevrelerindekilerin gözleri önünde birbirlerine acımasızca saldırırlar mı?

Emily Bronte’nin “Uğultulu Tepeler” adlı eseri, sosyal sınıf ve maddi varlıkla duygusal bağların karşılaştığı modern bir gerçeği anlatıyor. Bazı insanlar toplumsal farklılıkları aşamazken, diğerleri kendi önyargıları ve gururları yüzünden kaybedebilirler. Ancak hayat devam ederken, geride ne kalır? Bu büyüleyici romanın sırlarını keşfetmek için, sayfalarını çevirmekten kendinizi alamayacaksınız.


Emily Bronte «Uğultulu Tepeler» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Emily Bronte «Uğultulu Tepeler» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Emily Bronte «Uğultulu Tepeler» online kitap pdf türkçe oku

Rate article