Tracy Bowell Gary Kemp «Eleştirel Düşünme Kılavuzu»

Tracy Bowell Gary Kemp «Eleştirel Düşünme Kılavuzu» pdf indirYazar(lar) Tracy Bowell Gary Kemp
Kategori(ler) İnceleme
Yıl 2018
Sayfa 353

OKU KITAP INDIR

Eleştirel Düşünme Kılavuzu kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Hayatta sık sık argümanlarla karşılaşırız. Argümanlar, şuna veya buna inanmamız için nedenler sunarak bizi ikna etmeye iinançlarımızı ve eylemlerimizi etkilemeye yönelik girişimlerdir. Eleştirel Düşünme Kılavuzu, okurlara argümanların saptanmasında, çözümlenmesinde ve değerlendirilmesinde kullanılan kavramları ve teknikleri tanıtıyor. Bu kitap, okurlarına davranışları ve düşünceleri iyi nedenlere dayanan, bu nedenleri ifade edebilen ve açıkça ortaya koyabilen biri hâline gelmek için gereken araçları sunuyor. Kitabın konuları arasında aşağıdakiler sayılabilir: Temel argümantasyon kavramları * Dilin, argümanların asıl içeriğini gizleyebilmesi Argümantasyonun retorikten ayırt edilmesi * “Doğru”, “bilgi” ve “görüş” gibi sözcükleri çevreleyen genel anlam karmaşasından kaçınma * En yaygın argüman türlerinin saptanması ve değerlendirilmesi Tümdengelimsel geçerlilik kavramı bağlamında tümevarımsal açıdan iyi uslamlamanın kötü uslamlamadan ayırt edilmesi.


Tracy Bowell Gary Kemp «Eleştirel Düşünme Kılavuzu» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Tracy Bowell Gary Kemp «Eleştirel Düşünme Kılavuzu» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Tracy Bowell Gary Kemp «Eleştirel Düşünme Kılavuzu» online kitap pdf türkçe oku