Suzanne Collins «Açlık Oyunları»

Suzanne Collins «Açlık Oyunları» pdf indirYazar(lar) Suzanne Collins
Kategori(ler) Roman
Yıl 2016
Sayfa 420

OKU KITAP INDIR

Açlık Oyunları kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

“Geleceğimi elimden almak üzereler. Geçmişte önem verdiğim şeyleri de elimden alamazlar.”

İlk okuduğumda hayran olduğum bir kitabın incelemesiyle geldim bugün. Tekrar tekrar okumaktan hiç bıkmıyorum ve bıkmayacağım galiba.. Suzanne Collins’in kaleminden çıkan her kurgu mükemmel ve yakın zamanda Gregor serisine tekrar başlamayı düşünüyorum çünkü Açlık Oyunlarından bile daha fazla sevmiştim o seriyi.

Konusuna gelirsek Capitol adlı merkezi bir şehir var, Katniss’in dünyasında. Capitol çevresinde 1’den 13’e kadar sıralanmış yaşam alanlarından 12. Mıntıkasında yaşıyor Katniss. Mıntıkalar Capitol’ün daha rahat yaşam sürmesi için çalışıyor. Bir bedenin çalışması için gerekli olan şeyler gibi. Her mıntıkanın kendine has özelliği var. (Kömür, kumaş, tarım vb.)

Capitol her sene Açlık Oyunları adı verdiği bir oyun düzenliyor. Her mıntıkadan bir kız bir erkek haraç’ı kendi düzenlediği oyuna sokuyor ve aralarından biri sağ çıkana kadar ölüm savaşı başlıyor.
Açlık Oyunları’nın ortaya çıkış hikayesi ise eskiye dayanıyor. Mıntıkaların eskiden bu düzene dayanamaması ve isyan çıkarması yüzünden. Ama bu isyan 13. Mıntıkanın yok edilmesiyle ve Capitol’un kazanmasıyla bastırılıyor. Capitol ise mıntıkalara yaşadıklarını unutmasınlar diye bu oyunu düzenliyor. “Biz sizden güçlüyüz.” imajı vermek için.
Ana karakterimiz de bu oyunlara katılıyor ve hayatta kalma savaşı başlıyor.

Kitabı okuyan herkesin seveceğini düşünüyorum. Çok özgün bir konusu var çünkü. Karakterleri de kendini hemen sevdirecek türden. Haymitch ve Cinna ilk okuduğumdan beri favorilerim arasındaydı.
Okumayı düşünen herkese şimdiden iyi okumalar.


Suzanne Collins «Açlık Oyunları» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Suzanne Collins «Açlık Oyunları» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Suzanne Collins «Açlık Oyunları» online kitap pdf türkçe oku