Stephenie Meyer «Alacakaranlık»

Stephenie Meyer «Alacakaranlık» pdf indirYazar(lar) Stephenie Meyer
Kategori(ler) Gerilim, Korku
Yıl 2008
Sayfa 384

OKU KITAP INDIR

Alacakaranlık kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Korku-gerilim türünün aşkla harmanlandığı tutkulu bir maceraya hazır mısınız? Alacakaranlık, kurdun kuzuya aşık olduğu bir roman. Bram Stoker’ın yarattığı Dracula kitabıyla vampirlerle tanışan edebiyat dünyası yeni bir vampir türüyle okuyucunun karşısına çıkıyor. Bu hikâyede klasik vampirlerden farklı bir kurguyla yaratılmış karakterler göreceksiniz. Sıradan bir insanın sıra dışı bir vampire âşık olmasıyla başlayan hikâye; aşkı, umutsuzluğu ve mücadeleyi iliklerinize kadar hissetmenize neden olacak. Vampir hikâyelerini seviyorsanız bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız. Öyleyse gelin, kitabın içeriğine kısaca bir göz atalım.

“Alacakaranlık” adlı kitabı neden okumalısınız?

Kitap, Arizona’da annesiyle yaşayan Isabella Swan’ın, babasının yaşadığı kasvetli bir kasaba olan Forks’a taşınmasıyla başlıyor. Artık babası Charlie’yle yaşayan Bella, kasabanın Forks Lisesine başlıyor ve yaşadığı sosyal çevreye uyum sağlamaya çalışıyor. Yeni bir hayata adım atan Bella, bir gün arkadaşlarıyla otururken başka bir masada oturan bir grup öğrenciyi fark ediyor. Görünüşleri ve tavırlarıyla diğerlerinden farklı görünen bu öğrencilerin kim olduğunu merak eden Bella’nın hayatı Edward Cullen’la tanışmasıyla geri döndürülemez bir şekilde değişiyor. Aynı sıraya oturan Edward ve Bella’nın ilk andan itibaren aralarında oluşan çekim ikisinin de hayatını etkiliyor. Bella’nın çözmeye çalıştığı sırlar ve Edward’ın karşı koymaya çalıştığı duygular, ikili arasında filizlenen aşka engel olamıyor. Başlangıçta her şey yolunda gibi görünürken zamanla karşılarına çıkan beklenmedik sorunlar iki âşığın çetin sınavlardan geçmesine neden oluyor. Bir yanda sevdiği insanı kendisinden ve kendi türünden korumaya çalışan Edward diğer yanda tüm tehlikelere rağmen aşkından vazgeçmek istemeyen Bella! Bir vampir ve insan arasındaki aşkın imkânsızlığı ve çekiciliği üzerine yazılan eseri okurken heyecanın doruklarına çıktığınızı hissedeceksiniz.

Bunları biliyor muydunuz?

Alacakaranlık’ın 4 kitaptan oluşan bir seri olduğunu biliyor muydunuz? Stephenie Meyer tarafından kaleme alınan eserin kapak fotoğrafındaki elma, Bella ve Edward arasındaki yasak aşkı sembolize eder. 37 dile çevrilen seri, 2008 yılında aynı isimle sinemaya uyarlanır. Filmin ardından 2008 yılının en çok satan listesine birinci sırada giren serinin devam kitabı Yeni Ay da 2009 yılında en çok satan kitap olur. 400 sayfa olan eserin çevirisini Hüseyin Baran üstlenir ve eser 2008 yılında Epsilon Yayınevi tarafından yayımlanır.

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Alacakaranlık’ı okuduktan sonra dilerseniz serinin devamı Yeniay – Alacakaranlık serisi 2. Kitap, Tutulma – Alacakaranlık Serisi 3. Kitap ve Şafak Vakti – Alacakaranlık Serisi 4. Kitap’a da göz atabilir, hikâyeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Stephenie Meyer «Alacakaranlık» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Stephenie Meyer «Alacakaranlık» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Stephenie Meyer «Alacakaranlık» online kitap pdf türkçe oku

  1. ece

    çok korkutucu gece uyuyamadım

    Cevapla
  2. ece

    hiç sevmedim bok gibiymiş

    Cevapla