Stendhal «Kırmızı ve Siyah»

Stendhal «Kırmızı ve Siyah» pdf indirYazar(lar) Stendhal
Kategori(ler) Roman
Yıl 2005
Sayfa 582

OKU KITAP INDIR

Kırmızı ve Siyah kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Stendhal’in klasikleşmiş eseri “Kırmızı ve Siyah”, 1820’lerin Fransa’sında geçen bir roman olarak karşımıza çıkar. Romanın adı, askerlerin kırmızı üniformalarını ve ruhban sınıfının siyah cübbelerini temsil eder.

Hikaye, Julien Sorel adındaki zeki ve yükselme tutkusuyla dolu genç bir adamın yaşamını anlatır. Julien, Verrieres köyünden gelir ve hayatını değiştirmek için büyük hayaller kurar. Roman, Kral X. Charles’ın hüküm sürdüğü dönemde geçer ve Fransız toplumunun farklı kesimlerine odaklanarak gerçekçi eleştiriler getirir.

Stendhal, eserinde dönemin sosyal ve politik yapısını derinlemesine incelerken, romantik gerçekçiliğin en ilerici görüşlerine sahip bir yazar olarak kabul edilir. Aydınlanma düşüncelerine ve ideallere bağlılığıyla tanınan Stendhal, burjuva kültürünün evrimleşeceğine dair bir inanca sahiptir.

“Kırmızı ve Siyah”, zaman zaman burjuva toplumunun hırslarına ve bayağılıklarına odaklanmasına rağmen, Stendhal’ın ahlakı, çalışkanlığı ve gerçekçiliğiyle dönemini çok iyi yansıttığı bir eserdir. Okuyucular, bu romanda hem dönemin atmosferini hem de ana karakter Julien’in başından geçenleri keşfederken, bir döneme ait derinlemesine bir portreye tanıklık ederler.


Stendhal «Kırmızı ve Siyah» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Stendhal «Kırmızı ve Siyah» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Stendhal «Kırmızı ve Siyah» online kitap pdf türkçe oku