Andre Maurois «Şişkolarla Sıskalar»

«Şişkolarla Sıskalar» Andre Maurois pdf indirYazar(lar) Andre Maurois
Kategori(ler) Hikaye (Öykü), Çocuk, Edebiyat
ISBN 9789755100609
Yıl 2013
Sayfa 112
OKU KITAP INDIR

Şişkolarla Sıskalar kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Dünya çocuk edebiyatının unutulmaz eserlerinden biri olan “Şişkolarla Sıskalar”, iki farklı ülke arasındaki komik ve düşündürücü bir savaşı anlatır. Bir tarafta bütün yurttaşları şişko olan Göbekistan, diğer tarafta ise bütün yurttaşları sıska olan Kemikistan bulunmaktadır. Bu iki kardeş ülke arasındaki sonsuz geçimsizlik ve uyuşmazlık, roman boyunca hem güldürücü hem de düşündürücü bir şekilde ele alınır.

Karakterlerimiz, Göbekistanlı Ünal ile Kemikistanlı İlkay kardeşlerdir. Dokuz on yaşlarındaki bu iki kardeş, Şişkolarla Sıskalar arasındaki gülünç savaşın tanığı olurlar ve hikayenin merkezine düşerler. Andre Maurois’in kaleminden çıkan bu eser, savaşın alaycı bir dille anlatıldığı ender romanlardan biridir.

Ünlü Fransız yazarı André Maurois’in, çocuklar için kaleme aldığı bu kitap, dünyanın birçok ülkesinde çocukların sevgilisi haline gelmiştir. Değerli şairimiz Ülkü Tamer’in çevirisi ve uyarlamasıyla sunulan bu eser, okuyuculara keyifli ve öğretici bir okuma deneyimi sunmaktadır.

Eğer siz de eğlenceli bir masal okumak ve düşündürücü bir hikayenin içine dalıp farklı bir dünyaya yolculuk etmek istiyorsanız, “Şişkolarla Sıskalar”ı keşfetmelisiniz. Bu kitap, savaşın absürtlüğünü ve barışın önemini mizahi bir dille anlatarak okuyucularına unutulmaz bir deneyim sunuyor.


Andre Maurois «Şişkolarla Sıskalar» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Andre Maurois «Şişkolarla Sıskalar» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Andre Maurois «Şişkolarla Sıskalar» online kitap pdf türkçe oku