Sezen Aksın «Ay Çarpması»

Sezen Aksın «Ay Çarpması» pdf indirYazar(lar) Sezen Aksın
Kategori(ler) Roman
Yıl 2024
Sayfa 383

Ay Çarpması kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Sezen Aksın’ın “Ay Çarpması” adlı romanı, büyüme, aşk ve kişisel kimlik üzerine dokunaklı bir hikaye sunuyor.

Nil Sağlam, Bursa Kapalı Çarşı’da konfeksiyon işiyle uğraşan bir ailenin kızıdır. Çalışkan bir tekstil mühendisliği öğrencisi olan Nil, aynı zamanda tutkulu bir kitap kurdu olarak bilinir. Ancak abisi Kürşat’la yaşadığı fikir ayrılıkları ve çatışmalar, hayatını zorlaştırmaktadır. Mahallesinin kuyumcusu Fatih Arslan ise Nil’in abisinin en yakın dostlarından biridir.

Bir dolunay gecesi, Nil’in hayatı, ailesinin emrivaki yaparak onu istemeye gelmesiyle altüst olur. Ancak bu isteme teklifi, toplumsal beklentilere ve maskülen normlara meydan okuyan bir şekilde sonuçlanır. Fatih’in kararlılığı, mahallede olayların karmaşık bir hal almasına sebep olur ve hikaye, karakolda son bulur.

“Ay Çarpması”, bir dolunay gecesinde başlayan olaylar zincirinin ardından Nil’in ve Fatih’in karşısına çıkan zorlukları ve aşkın gücünü anlatıyor. Romanda, toplumsal beklentilerle bireysel arzular arasındaki çatışma ve direnme teması etkileyici bir şekilde işleniyor. Bu sürükleyici hikaye, okuyucuları duygusal bir yolculuğa çıkarırken, aşkın ve kişisel kimliğin önemini vurguluyor.


Sezen Aksın «Ay Çarpması» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Sezen Aksın «Ay Çarpması» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF