Serhat Ahmet Tan «Kozmik Satranç»

Serhat Ahmet Tan «Kozmik Satranç»Yazar(lar) Serhat Ahmet Tan
Kategori(ler) Din
Yıl 2023
Sayfa 352

Kozmik Satranç kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Serhat Ahmet Tan’ın “Kozmik Satranç” adlı eseri, insanlık tarihinin başlangıcından itibaren süregelen ve günümüze dek etkisini sürdüren kozmik bir mücadeleyi ele alır. Kitap, Şeytan ve insan arasındaki ebedi çatışmayı, metaforik bir satranç oyunu olarak tasvir eder. Yazar, Şeytan’ın isyanı ve insanlıkla olan mücadelesini derinlemesine incelerken, bu büyük kavganın tarihsel ve çağdaş olaylarla nasıl iç içe geçtiğini araştırır.

Tan, dünya üzerindeki gizli güçlerin, İblis ile olan bağlantılarını sorgular ve Ortadoğu’daki savaşların, Irak ve Suriye’nin stratejik boşaltılmasının arkasındaki gerçek motivasyonları tartışır. Ayrıca, IŞİD gibi terör örgütlerinin kökenleri ve bu tür grupları destekleyen uluslararası aktörler üzerinde durur. Türkiye’nin bölgedeki ve dünya siyasetindeki rolünü de ele alarak, gelecekteki potansiyel senaryoları değerlendirir.

“Kozmik Satranç”, Adem ve Havva’nın cennetten kovulma hikayesinden, günümüzdeki ırkçılık iddialarına kadar geniş bir yelpazede konuları ele alır. Kitap, yaratılış anından itibaren insanlığın karşı karşıya kaldığı manevi ve maddi mücadeleleri, galaktik bir savaşın yansımaları olarak sunar. Bu eser, okuyuculara dünya tarihini ve çağdaş olayları, kozmik bir mücadele perspektifinden yeniden değerlendirme fırsatı sunar.


Serhat Ahmet Tan «Kozmik Satranç» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Serhat Ahmet Tan «Kozmik Satranç» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF