José Mauro De Vasconcelos «Şeker Portakalı»

«Şeker Portakalı» José Mauro De VasconcelosYazar(lar) José Mauro De Vasconcelos
Kategori(ler) Roman, Edebiyat
ISBN 9789750719400
Yıl 1983
Sayfa 186

OKU KITAP INDIR

Şeker Portakalı kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

José Mauro de Vasconcelos’un Şeker Portakalı adlı romanı, Brezilya’da fakir bir ailede büyüyen Zeze adlı çocuğun hayat hikayesini anlatıyor. Zeze, hayal gücü ve duyarlılık dolu iç dünyasında, gerçek dünyayla başa çıkmaya çalışıyor.

Şeker Portakalı, çocukluk ve büyüme üzerine derin bir duygusal yolculuğa çıkan Zeze’nin hikayesini anlatıyor. Zeze’nin iç dünyasının karmaşıklığı ve hayal gücünün zenginliği, okuyucuyu onun düşlerine ve zorlu hayat mücadelesine sürükler. Kitap, aile, yoksulluk, umut ve insan ilişkileri gibi evrensel temaları ele alırken, çocukların iç dünyasının derinliğine ve hassasiyetine odaklanıyor.

Zeze, yaramaz ve hayalperest bir çocuktur. Fakir bir ailenin çocuğu olarak büyürken, iç dünyasında büyük bir hayal gücü ve duyarlılık geliştirir. Ailesinin maddi sıkıntıları ve evdeki çatışmalar, Zeze’nin içine kapanmasına ve çocukluğunu yaşayamamasına sebep olur. Ancak hayal dünyasında kendine bir dost bulan Zeze, Şeker Portakalı adını verdiği bir ağaca sığınır ve bu ağaçla konuşarak hayal dünyasını genişletir.

Zeze’nin en iyi arkadaşı ise, ailesi onu ihmal eden ve sürekli hırpalayan beş yaşındaki kız kardeşi Gloria’dır. Zeze’nin okulda öğrendiği yalanları, ona destek olan Şeker Portakalı ağacına anlatır. Ağaçla kurduğu bu samimi ilişki, Zeze’nin hayal dünyasının gerçeklikle çatışmasına ve büyüme sürecine tanık olur. Zeze’nin hayatında bir dönüm noktası, kendisiyle aynı duygusal zorlukları yaşayan Portekizli göçmen amcası Manuel’in hayatını kaybetmesiyle gelir. Bu olay, Zeze’yi gerçek dünya ile yüzleşmeye ve içsel bir değişim geçirmeye zorlar.

Şeker Portakalı, çocuklara ve yetişkinlere hitap eden, evrensel bir mesaja sahip bir romandır. Kitap, çocukların iç dünyasının derinliğine ve hassasiyetine dikkat çekiyor ve onları hayal güçlerini ve duygularını keşfetmeye davet ediyor.

Peki, Zeze’nin hikayesi nasıl sona erecek? Bu soruların cevabını öğrenmek için Şeker Portakalı’nı okumaya başlayın!


José Mauro De Vasconcelos Şeker Portakalı kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

José Mauro De Vasconcelos «Şeker Portakalı» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF EPUB

José Mauro De Vasconcelos «Şeker Portakalı» online kitap pdf türkçe oku

Rate article