Sami Paşazade Sezai «Sergüzeşt»

Sami Paşazade Sezai «Sergüzeşt» pdf indirYazar(lar) Sami Paşazade Sezai
Kategori(ler) Edebiyat, Roman
Yıl 2021
Sayfa 120

OKU KITAP INDIR

Sergüzeşt kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Sergüzeşt, Samipaşazade’nin en önemli eserlerinden biri kabul ediliyor. Türk edebiyatında modern kısa öykünün kurucusu sayılan Samipaşazade, bu romanda Kafkasya’dan kaçırılarak İstanbul’a getirilip köle olarak satılan bir kızın yaşamını anlatırken dönemin anlaşılmasına da ışık tutar. Konu olarak, imkânsız bir gönül macerası anlatılırken, arka planda; toplumsal sınıflandırmanın problemleriyle iyiliğin ve aşkın sınırlandırılamaz hikâyesi işlenmiştir.


Sami Paşazade Sezai «Sergüzeşt» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Sami Paşazade Sezai «Sergüzeşt» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Sami Paşazade Sezai «Sergüzeşt» online kitap pdf türkçe oku