Sally Rooney «Normal İnsanlar»

Sally Rooney «Normal İnsanlar» pdf indirYazar(lar) Sally Rooney
Kategori(ler) Tarih
Yıl 2019
Sayfa 264

OKU KITAP INDIR

Normal İnsanlar kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Connell ve Marianne, İrlanda’nın küçük bir şehrinde yaşayan, aynı okula giden iki genç. Connell okulun en popüler ve başarılı öğrencilerindenken Marianne içedönük, sevilmeyen, hatta dışlanan bir tip. İkili bir gün sohbet etmeye başlar ve bu sohbet giderek uzar, ikisinin de hayatını değiştirecek bir ilişkiye dönüşür. Normal İnsanlar arkadaşlık, karşılıklı çekim ve aşk üzerine bir roman. Sally Rooney lise yıllarından üniversiteye uzanan bir ilişkinin kaydını tutuyor; toplumda yer edinme ve özgürleşme mücadelesi veren, birbirlerinden asla ayrı kalamayan, ancak sevmek için de çetin sınavlar vermek zorunda kalan iki gencin hikayesiyle bir kuşağı temsil ediyor.

BRITISH BOOK AWARDS

YILIN KİTABI VE YILIN ROMANI ÖDÜLÜ

AN POST IRISH YILIN ROMANI ÖDÜLÜ

2018 COSTA EN İYİ ROMAN ÖDÜLÜ

2018 BOOKER ÖDÜLÜ ADAYI

2019 WOMEN’S PRIZE FOR FICTION ADAYI

“Normal İnsanlar’ı elimden bırakamadım, Sally Rooney bir cevher.”

Elif Batuman, Ecinniler’in yazarı

“Ne kadar övsem az. Doğal, samimi, dokunaklı, yoğun ve seksi bir kitap. Keşke ben yazmış olsaydım.”

JOJO MOYES

“Yıllardır okuduğum en iyi genç yazar – hatta en iyi yazar.”

Olivia Laing,

New Statesman

“Normal İnsanlar günümüzde genç olmayı anlatmaktan fazlasını yapıyor ve herhangi bir zamanda genç ve aşık olmanın ne demek olduğunu bize gösteriyor. Geleceğimizin bir klasiği.”

The Guardian


Sally Rooney «Normal İnsanlar» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Sally Rooney «Normal İnsanlar» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Sally Rooney «Normal İnsanlar» online kitap pdf türkçe oku