Orhan Hançerlioğlu «Düşünce Tarihi»

Orhan Hançerlioğlu «Düşünce Tarihi» pdf indirYazar(lar) Orhan Hançerlioğlu
Kategori(ler) Felsefe
Yıl 2023
Sayfa кол страниц

OKU KITAP INDIR

Düşünce Tarihi kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Bu yapıt ilk yayımlandığında (1963) Âfet Muhteremoğlu, Oğuz Kâzım Atok vb gibi değerli yazarlarca “Yılın Kitabı” olarak nitelenmişti. Kültür bakanlarımızdan sayın Cihat Baban, 9 Mart 1971 tarihli Cumhuriyet gazetesinde şöyle yazdı:

“Boileau, ancak iyi anlaşılan iyi anlatılır, der. Hançerlioğlu, bu kitabıyla, dünyadaki fikir cereyanlarını çok iyi anladığını, üslubundaki temizlik ve kalemindeki berraklıkla belirtiyor. Dünyanın kurulduğu günden bugüne kadar hangi fikir aşamalarından geçtiğini öğrenmek isteyenler, Düşünce Tarihi’nin sayfalarını çevirerek merdivenlerden yükselebilirler.

Orhan Hançerlioğlu’nun Düşünce Tarihi’ni okuyanlarla, onun gelişme temposunu izleyenler, yakınlarda Hançerlioğlu’nun, bütün dünyada üzerinde durulacak orijinal yapıtlarla Türk düşüncesini yüceleştirdiğini göreceklerdir.”


Orhan Hançerlioğlu «Düşünce Tarihi» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Orhan Hançerlioğlu «Düşünce Tarihi» ücretsiz PDF E-kitap indir

epub