Charles Dickens «Oliver Twist»

«Oliver Twist» Charles DickensYazar(lar) Charles Dickens
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
ISBN 9789750708275
Yıl 2011
Sayfa 547

OKU KITAP INDIR

Oliver Twist kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Charles Dickens’in “Oliver Twist” adlı eseri, yaşamın karmaşıklığını ve çeşitliliğini tüm ayrıntılarıyla yansıtıyor. Okuyucular, İngiliz aristokrasisinin ve yoksul mahalle sakinlerinin, fakir insanların ve suçluların yaşamlarını bu romanda görebilirler. Güzellik ve ihtişam, yoksullukla yan yana gelirken, iyilik, acımasızlık ve aldatma ile komşu olur.

Romanın başrolünde, hayatı doğumundan itibaren pek de şanslı olmayan Oliver adında bir çocuk bulunuyor. Annesi doğum sırasında ölmüş ve o, fakir bir yetimhanede büyümüştür. Yiyecek daima eksik olur. Oliver’ın önünde, macera dolu bir hayat vardır. Kendisine karşı kötü muamele görmesi, serseri bir çocuk çetesine katılması, ardından iyi bir adamın yanına gitmesi gerekecektir. Oliver’ın hayatında sürekli olarak iyilik ve kötülük bulunacaktır, ancak o her zaman iyi bir insan olarak kalacaktır.

Bu macera dolu roman, masala benzer bir yapısıyla dikkat çeker: gizemli doğuş, mutlu tesadüfler ve iyiliğin kötülüğü yenmesi. Ancak bu masal çok gerçekçi bir şekilde tasvir edildiği için yazar, suçluların yaşamını romantik bir şekilde anlatmayı bırakarak, onların varlığının tüm pisliğini, çirkinliğini ve iğrençliğini göstermek istemiştir. Bu tür tablolar, insanların eylemlerinin sonuçları üzerine düşünmemizi sağlar ve önemli bir toplumsal mesaj taşır.

“Oliver Twist,” okuyucuyu düşündürmeye teşvik eden ve etkileyici bir şekilde eğlendiren bir başyapıttır. Bu kitabı okuyarak, kahramanın macerasını ve Charles Dickens’ın toplum eleştirilerini keşfedeceksiniz.


Charles Dickens «Oliver Twist» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Charles Dickens «Oliver Twist» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

АCharles Dickens «Oliver Twist» online kitap pdf türkçe oku