Ivan Illich «Okulsuz Toplum»

«Okulsuz Toplum» Ivan Illich pdf indirYazar(lar) Ivan Illich
Kategori(ler) Eğitim
ISBN 9789757796664
Yıl 2013
Sayfa 141
OKU KITAP INDIR

Okulsuz Toplum kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Ivan Illich’in çarpıcı eseri “Okulsuz Toplum”, okulun eğitimle aynı anlama gelmediğini ve günümüzdeki okul sistemlerinin sorgulanması gerektiğini vurguluyor. Illich, okulların sadece statükonun korunmasına hizmet ettiğini ve asıl amacı olan eğitimi sağlamadığını iddia ediyor.

Kitap, okullaştırmanın toplumda neden büyük bir önem ve prestij kazandığını sorgularken, eğitimin gerçek işlevinin ne olduğunu araştırıyor. Illich’e göre, günümüzdeki okullar sadece eğitim açısından etkisiz değil, aynı zamanda bölücü bir nitelik de taşıyor.

“Okulsuz Toplum”, okuyucuları düşünmeye ve mevcut eğitim sistemlerini sorgulamaya teşvik ediyor. Illich’in keskin analizleri ve çarpıcı tespitleri, okulun gerçek rolünü ve toplum üzerindeki etkilerini görmemizi sağlıyor. Bu kitap, eğitim sisteminin derinliklerine inerek, okulun nasıl bir değişim ve dönüşüm geçirmesi gerektiği konusunda önemli bir rehberlik sunuyor.


Ivan Illich «Okulsuz Toplum» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Ivan Illich «Okulsuz Toplum» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Ivan Illich «Okulsuz Toplum» online kitap pdf türkçe oku