Irvin D. Yalom «Nietzsche Ağladığında»

«Nietzsche Ağladığında» Irvin D. YalomYazar(lar) Irvin D. Yalom
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
ISBN 9789755391465
Yıl 2016
Sayfa 432

OKU KITAP INDIR

Nietzsche Ağladığında kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Irvin D. Yalom’un etkileyici düşünce romanı “Nietzsche Ağladığında”, edebiyat ve düşünce arasındaki sınırları zorlayan, okuyucuları 19. yüzyıl Viyana’sının entelektüel dünyasına götüren benzersiz bir eserdir. Soğuk kış günlerinde, psikanalizin doğuş arifesinde gerçekleşen bu hikayede, ünlü filozof Nietzsche, teşhis dehası olan doktor Breuer ve ilgi çekici kadın Salomé’nin yaşamları iç içe geçer.

Henüz tanınmamış bir filozof olan Nietzsche, yalnızlığı ve acılarıyla başa çıkmaya çalışırken, Salomé’nin de desteğiyle, ümitsizliğin pençesinden kurtulmaya çalışacaktır. Bu süreçte, varoluşun en önemli duraklarını keşfederken, kader, inanç, hakikat, huzur, mutluluk, acı, özgürlük ve irade kavramlarıyla yüzleşirler.

“Nietzsche Ağladığında”, kendisiyle ve hayatla yüzleşmekten çekinmeyen okuyucular için sürükleyici ve düşündürücü bir roman olarak ön plana çıkar. Eserde anlatılan yolculuğa katılarak, hayatın ve düşüncenin derinliklerine dalmak isteyen okuyucuların merakını canlı tutan bu kitap, edebiyatın düşünce ile nasıl harmanlandığının başarılı bir örneğidir.

Bu romanı okuyarak, Nietzsche, Breuer ve Salomé’nin yaşamlarındaki değişimlere tanık olacak ve onların düşüncelerinin, hissetiklerinin ve yaşadıklarının etkisi altında kalacaksınız. “Nietzsche Ağladığında”, sizi düşünmeye ve hayatı sorgulamaya iten bir eser olarak unutulmaz bir okuma deneyimi sunmaktadır.


Irvin D. Yalom «Nietzsche Ağladığında» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Irvin D. Yalom «Nietzsche Ağladığında» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Irvin D. Yalom «Nietzsche Ağladığında» online kitap pdf türkçe oku