Michael Ende «Momo»

"Momo" Michael EndeYazar(lar) Michael Ende
Kategori(ler) Roman, Edebiyat, Gençlik
ISBN 9786052993019
Yıl 2017
Sayfa 304

OKU KITAP INDIR

Momo kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Michael Ende’nin “Momo” adlı kitabı, zamanın ve yaşamın sıradışı bir hikayesini anlatıyor. Momo, büyük bir şehrin tiyatro harabelerinde yaşayan, sade ve özel bir kızdır. Onun en büyük yeteneği, insanları dinleyerek onların zamanlarını daha anlamlı kılabilmesidir.

Ancak bir gün, gizemli “duman adamlar” olarak adlandırılan hayaletimsi bir topluluk ortaya çıkar. Bu duman adamlar, insanların zamanlarını çalarak onları yaşamlarından soyutlarlar. İşte bu noktada Momo, tek umut olarak ortaya çıkar.

Momo, bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın yardımıyla duman adamlarının kötü planlarına karşı savaşır. Bu savaş, zamanın ve yaşamın derin anlamlarını keşfetmeye çalışan bir masalın başlangıcıdır.

Michael Ende’nin büyülü dünyası, hem çocukları hem de yetişkinleri etkisi altına alır. “Momo,” zamanın değerini anlama ve insan ilişkilerini yeniden değerlendirme üzerine derin düşüncelere yol açan bir masal niteliği taşır.

“Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında,” ve “Momo,” hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal olarak yürekleri ısıtır. Dünya genelinde milyonlarca satış rakamına ulaşan bu kitap, klasikleşmiş bir eserdir.

“Momo” okuyucularını zamanın gizemli ve büyülü dünyasına davet ediyor. Bu kitap, yaşamın anlamını sorgulayan herkes için bir başyapıt olarak kabul edilir.


Michael Ende «Momo» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir (google drive, yandex disk) veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Michael Ende «Momo» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Michael Ende «Momo» online kitap pdf türkçe oku