Mihail Bulgakov «Köpek Kalbi»

Mihail Bulgakov «Köpek Kalbi» pdf indirYazar(lar) Mihail Bulgakov
Kategori(ler) Roman
Yıl 2019
Sayfa 136

OKU KITAP INDIR

Köpek Kalbi kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Mihail Bulgakov’un “Köpek Kalbi” adlı eseri, sokak köpeği Şarik’in olağanüstü dönüşümünü ve ardından gelişen olayları anlatır. Ünlü bilim insanı Profesör Filipoviç, Şarik’i evine alır ve ona ameliyat yaparak insan organlarıyla değiştirir. Ancak bu ameliyat sonucunda Şarik, insan haliyle adeta bir cehenneme dönüşür: arsız, yüzsüz, şehvet düşkünü ve kaba saba biri olur.

Şarik’in bu dönüşümü, Sovyet toplumunun küçük burjuva değerlerini ve komünist ideallerini hicveden bir eleştiri olarak öne çıkar. Eserde, Profesör Filipoviç’in hayatını altüst eden Şarik’in, Sovyet bürokrasisinde kendine bir yer bulabileceği ironik bir şekilde ele alınır.

Bulgakov’un bu eseri, mizahi bir üslupla toplumsal eleştirilerde bulunurken, okuyucuya insan doğasının ve toplumun karmaşıklığını gösterir. “Köpek Kalbi”, yazarın en tartışmalı yapıtlarından biridir ve okuyucuya düşündürücü bir deneyim sunar.


Mihail Bulgakov «Köpek Kalbi» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Mihail Bulgakov «Köpek Kalbi» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Mihail Bulgakov «Köpek Kalbi» online kitap pdf türkçe oku