Marquis De Sade «Sodom’un 120 Günü»

Marquis De Sade «Sodom’un 120 Günü» pdf indirYazar(lar) Marquis De Sade
Kategori(ler) Roman
Yıl 2018
Sayfa 452

OKU KITAP INDIR

Sodom’un 120 Günü kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Yaşamının büyük kısmını Bastille zindanlarında geçiren Sade, “Sodom’un 120 Günü”nü hapishanede yazmaya başlar. Ancak hemen hemen bütün eserlerinde atıfta bulunduğu bu kitabın el yazmalarını 1785’te gelen ani bir sevk kararı nedeniyle yarım bırakmak zorunda kalır. Notları alınmış bir şekilde tamamını bitiremeden hücresine gizler. Ve yıllar sonra Bastille’de 1926’da başlayan restorasyon sırasında el yazmaları bulunur ve o ilk haliyle de yayımlanır.alnımızdan bir ter damlasının düşüp ıslattığı göğüslerin arasında esrimek.

O el yazmaları ise yıllar sonra, ölümünün 200. yılında sergilenir… Rulolar halinde
basına tanıtılan o el yazmalarının tam metnidir Sodom / Sodomun 120 Günü.


Marquis De Sade «Sodom’un 120 Günü» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Marquis De Sade «Sodom’un 120 Günü» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Marquis De Sade «Sodom’un 120 Günü» online kitap pdf türkçe oku