Mark Twain «Huckleberry Finn’in Maceraları»

Mark Twain «Huckleberry Finn'in Maceraları» pdf indirYazar(lar) Mark Twain
Kategori(ler) Edebiyat, Roman
Yıl 2022
Sayfa 324

OKU KITAP INDIR

Huckleberry Finn’in Maceraları kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Büşra Balcan çevirisi,
Murat Belge’nin önsözü,
Yazar ve dönem kronolojisi,
Kitaba dair görsellerle.

Sokakarda kendisinin çok zevk aldığı ama başkalarının sersefil bulduğu bir hayat yaşayan Huckleberry Finn, yaptığı bir kahramanlık sayesinde ufak bir servetin sahibi olup daha rahat bir yaşam sürmeye başlar. Fakat fıçısında yaşayıp pipo tüttürdüğü, arkadaşlarıyla maceradan maceraya koştuğu eski hayatına büyük bir özlem duyar. Alkolik babasının zamansız geri dönüşüyle ve kendisini bir kulübeye hapsetmesiyle bir anda her iki hayattan da mahrum kalır. Kaçıp kurtulma planları yaparken, özgürlüğüne kavuşmak için firar eden köle Jim’e rastlayınca işler içinden çıkılmaz bir hale bürünür.

Mark Twain doğup büyüdüğü Amerikan taşrasından, Mississippi Nehri’nin kıyısından yola çıkarak bir ülke panoraması yaratıyor Huckleberry Finn’in Maceraları ’nda.

“Mark Twain, Amerikan edebiyatının kurucusudur.” WILLIAM FAULKNER

“Modern Amerikan edebiyatı Huckleberry Finn’in Maceraları denen biricik romandan doğmuştur.”
ERNEST HEMINGWAY


Mark Twain «Huckleberry Finn’in Maceraları» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Mark Twain «Huckleberry Finn’in Maceraları» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Mark Twain «Huckleberry Finn’in Maceraları» online kitap pdf türkçe oku