Marjane Satrapi «Persepolis»

Marjane Satrapi «Persepolis»
Yazar(lar) Marjane Satrapi
Kategori(ler) Roman
Yıl 2021
Sayfa 352

OKU KITAP INDIR

Persepolis kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni


İran’daki devrimin ülkeye ve insanlarına yaşattıkları, küçük bir kızın yetişkinliğe giden yolda deneyimledikleriyle iç içe geçiyor. Persepolis, Marjane Satrapi’nin kaleminden hem bir dönemi anlatan hem de zamanın çok ötesine giden bir çizgi roman.
Şah rejiminin düşürülmesi, İslam Devrimi’nin zaferi ve İran-Irak savaşının yıkıcı etkileri altında yaşama tutunmaya çalışan bir halk resmediliyor Persepolis’te. Siyasi baskının, radikal dinciliğin ve savaşın nelere mal olabileceği, sevincin ve gözyaşının birbirine karıştığı hikâyelerle anlatılıyor.
Dünya çapında yankı uyandıran, animasyon filme uyarlanan ve pek çok ödüle layık görülen Persepolis, karanlığa karşı birlik olmanın önemini anlamamızı sağlıyor. Ve hayatın her şeye rağmen devam ettiğini…

Angoulême Uluslararası Çizgi Roman Festivali / En İyi Hikâye
Harvey Kurtzman Ödülleri / En İyi Yabancı Çizgi Roman
Time Dergisi / Yılın En İyi Çizgi Romanları
New York Times / Dikkate Değer Kitaplar
San Francisco Chronicle / Yılın En İyi Kitapları
Los Angeles Times / Yılın En İyi Kitapları

Marjane Satrapi «Persepolis» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Marjane Satrapi «Persepolis» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Marjane Satrapi «Persepolis» online kitap pdf türkçe oku

https://el-kitap.org/wp-content/uploads/2024/06/marjane-satrapi-persepolis-1-englishforeignmovies-ddl-blogspot-com.pdf