Margaret Mitchell «Rüzgar Gibi Geçti»

Margaret Mitchell «Rüzgar Gibi Geçti» pdf indirYazar(lar) Margaret Mitchell
Kategori(ler) Edebiyat, Roman
Yıl 2002
Sayfa 1328

OKU KITAP INDIR

Rüzgar Gibi Geçti kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Rüzgar Gibi Geçti romanı Amerika Birleşik Devletleri tarihinde çok derin izler bırakan iç savaşın geniş bir öyküsüdür. Yayınlandığı ilk günden itibaren ABD’de satış rekorları kıran Rüzgar Gibi Geçti, daha sonra Fransa, Almanya ve İngiltere’de de çok büyük bir ilgi görmüştür. Roman, Hollywood’da aynı adla filme alındıktan sonra ise bütün dünyaya yayılan bir üne ulaşmış ve film dünya sinemalarında aylarca kapalı gişe oynamıştır. Romanda, 1861 yılında Amerika’nın kuzey ve güney devletleri arasında patlak veren Ayrılık Savaşı boyunca yaşanan olaylar anlatılıyor. Romanın baş kadın kahramanı Scarlett O’Hara’dır. Sert bir karekter sergileyen bu genç, güzel, atak ve bencil kadının başından geçenler akıcı bir dile anlatılmıştır. Filmde Scarlett’i Vivien Leigh canlandırmıştır. Savaşın neden olduğu felaketler, eserde bir fotoğraf gibi bütün çıplaklığıyla ve tüm gerçek yanlarıyla gözler önüne serilmektedir. İkinci derecede önemli karakter Rhett Butler’da bütün özellikleriyle tanıtılmaktadır. Filmde Rhett Butler karakterini ünlü aktör Clark Cable canlandırmıştır. Romanın önemli karakterlerinden bir diğeri olan Ashley Wilkes da iç savaş bittikten kısa bir süre sonra “Güney intikamını alıyor!” diyerek tabancasını çeken ve başkan Abraham Lincoln’u öldüren John Wilkes adlı Güneyli’nin oğludur. Ashley rolünü ise Leslie Howard oynamıştır.


Margaret Mitchell «Rüzgar Gibi Geçti» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Margaret Mitchell «Rüzgar Gibi Geçti» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Margaret Mitchell «Rüzgar Gibi Geçti» online kitap pdf türkçe oku

Rate article