Lewis Carroll «Alice Harikalar Diyarında»

Lewis Carroll «Alice Harikalar Diyarında» pdf indirYazar(lar) Lewis Carroll
Kategori(ler) Dünya Klasikleri, Roman, Edebiyat
Yıl 2023
Sayfa 90

OKU KITAP INDIR

Alice Harikalar Diyarında kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Lewis Carroll’ın başyapıtı “Alice Harikalar Diyarında,” büyüleyici bir hikayenin kapısını aralıyor ve sizi içine çekiyor. Bu masalsı öykü, çocuk edebiyatının klasiklerinden biri haline gelmiştir ve masal türüne büyük etkilerde bulunmuştur. Birçok kez beyaz perdeye uyarlanmış ve diğer eserlerde farklı şekillerde yorumlanmıştır.

Küçük ve meraklı Alice, bir gün nehir kenarında kız kardeşiyle vakit geçirirken tuhaf bir manzara görür: Beyaz Tavşan saatine bakarak telaşla bir yerlere yetişmeye çalışıyordur. Alice bu duruma hayret eder, çünkü tavşanların böyle davrandığını daha önce hiç görmemiştir. Tavşanın peşinden koşar ve sonunda tavşanın tünel gibi bir deliğe girdiğini görür. Düşerken sonsuz bir boşlukta yol alırken etrafında tuhaf nesneler geçer. Düşüşünün ardından etrafına bakındığında, kendisini kilitli kapıların bulunduğu bir odada bulur. Tek bir kapı açılabilir, ancak bu kapıyı açabilmek için büyülenerek boyutlarını değiştirmesi gerekmektedir. Bu kapının ardında Alice’i, her şeyin mümkün olduğu bir harikalar diyarında bir serüven bekliyor.

Bu kitap, birçok temayı ele alır. Okurken insanın kim olduğunu, ne istediğini, nereye gittiğini ve neleri hedeflediğini düşünme fırsatı verir. Yazar, görüntünün ötesinde olan şeylerin önemini hatırlatır ve bu masalsı dünyada gerçekliği sorgular. “Alice Harikalar Diyarında”dan çıkarılabilecek birçok derin düşünce ve aforizma vardır.

Eğer gizemli bir macera ve derin düşüncelerle dolu bir dünyada kaybolmak isterseniz, “Alice Harikalar Diyarında” tam da aradığınız kitap olabilir


Lewis Carroll «Alice Harikalar Diyarında» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Lewis Carroll «Alice Harikalar Diyarında» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Lewis Carroll «Alice Harikalar Diyarında» online kitap pdf türkçe oku

Rate article